V sestavě se neobjevily s lehčím zraněním pauzírující Elisha Thomasová s Michaelou Jelínkovou. Navíc chyběla i ruská smečařka Valeria Pušněnkovová, která odletěla do rodné země vyřídit prodloužení víz. „Do Prostějova by se měla vrátit v polovině příštího týdne,“ informuje Čada.

Svou premiéru v letošní sezoně si odbyla blokařka Nikol Sajdová. Nejmladší členka hvězdného výběru ale plnohodnotně zvučnější spoluhráčky nenahradila. Potýkala se s velkou nervozitou a po druhém setu se na palubovce neobjevila.

To už ovšem Hanačky vedly 2:0.

„Chtěl jsem, aby si maximálně zahrály všechny obvyklé náhradnice a hlavně Nikol Sajdová. Nebylo však pouze její vinou, že jsem ji musel vystřídat. Nedařilo se více děvčatům, hře chyběla větší jistota,“ vysvětloval zkušený kouč pro klubové stránky.

Sajdová se své premiéry nemohla dočkat. Možná i to se podepsalo na jejím výkonu. „Těšila jsem se asi až příliš. Byla jsem přemotivovaná a hra mi moc nešla,“ přiznala.

Dvanácti body naopak potvrdila nárůst forma Brazilka Solange Soaresová.

Ve třetím setu se rozdíly mezi týmy naplno odhalily. Domácí Tatran uhrál pouhých deset míčů.

„Projevilo se, že jsme přece jen nastoupili v jiné sestavě a některé holky navíc hrály na jiných postech, než jsou zvyklé. To náš výkon logicky ovlivnilo,“ připustil Čada.

„Chybělo tomu srdce. Jak umíme volejbal, jsme ukázaly až ve třetím setu,“ dodala Sajdová. „Za nás nastoupila celá lavička a to k podcenění posledního celku tabulky trochu svádělo.“

Prostějov i nadále zůstává neporažen a to jak v domácí soutěži, tak v Lize mistryň.

Tatran Střešovice – VK Prostějov 0:3 (-18,–22,–10)

Nejvíce bodující hráčky: Černianská 9 – Soaresová 12. Rozhodčí: Večeřa, Fink. Čas: 69 minut. Diváků: 100.

Tatran: Veselá, Zachová, Šourková, Černianská, Škrampalová, Jurčenková, libero Novotná – Čermáková, Bízová, Perková.

Prostějov: Gönciová, Töröková, Tomašeková, Soaresová, Bramborová, Sajdová, libero Tomanová – Spalová, Wittocková, Jelínková.