Prostějov tímto výsledkem pokřtil novou halu v Kuřimi, kde se přípravné utkání odehrálo.

„Výhra nad Královým Polem samozřejmě potěší, ale v tuto chvíli nic podstatného neřeší. My sami nejlépe víme, že dál musíme poctivě pracovat,“ řekl pro klubový web nový prostějovský kouč, který družstvo převzal po Miroslavu Čadovi.

I přes výhru 3:0 šlo podle trenéra Hanaček spíše o vyrovnaný duel. Všechny tři sady Prostějovanky vyhrály těsně.

„Ve dvou úvodních setech holky předváděly solidní výkon, kterým si vždycky vypracovaly menší náskok několika bodů a ten se podařilo v obou případech udržet až do konce. Na začátku třetí části pak tým polevil, čímž nám Brno uteklo až na pětibodový rozdíl. Vzápětí se však podařilo hru znova zlepšit, což přineslo obrat ve skóre,“ hodnotil utkání Petráš.

Na prostějovské volejbalistky nyní čeká zajímavá konfrontace na Slovensku, kde odehrají čtyři duely proti kvalitním soupeřům. Desetinásobné mistryně ČR vyzvou postupně Slávii EU Bratislava, Sokol Vídeň, Duklu Liberec a UTE Budapešť.

„Liberec patří do špičky v ČR, totéž Slávia v rámci slovenské nejvyšší soutěže a UTE v Maďarsku,“ těší se slovenský trenér Prostějova na zajímavou prověrku.

Královo Pole Brno – VK Prostějov 0:3 (-20, -22, -21)

Prostějov: Zatloukalová, Nová, Rutarová, Horká, Kojdová, Bezhandolska, libero Slavíková – Polášková, Kozmík. Trenér: Lubomír Petráš.