Kromě soupeřů musely hráčky Prostějova zvládnout i daleké cestování, když se vydaly na výlet do Turecka. Derniéra v Champions League na půdě Fenerbahçe Istanbul vyšla Hanačkám napůl. V prvních dvou setech hrál Prostějov s tureckým velkoklubem vyrovnanou partii, ale za stavu 1:1 Fenerbahçe přidalo a zbytek zápasu jasně ovládlo.

„V úvodních dvou sadách jsme těžký zápas zvládali velice dobře díky kvalitnímu servisu, přihrávce, obraně i tomu, že se nám dařilo prosazovat útočně. Zkraje třetí sady však domácí zvýšili tlak a my začali víc chybovat,“ glosoval utkání v Turecku kouč Čada, jehož družstvo skončilo v těžké skupině B na posledním místě bez zisku bodu.

V Istanbulu ale kýžený bodík nebyl daleko a prostějovské hráčky velmi litovaly koncovky prvního setu, ve kterém měly nakročeno k výhře.

„První dva sety byly z naší strany výborné, předváděly jsme volejbal na hodně vysoké úrovni. Jen škoda ztracené koncovky první sady. Mohly jsme vést 2:0 a zbytek utkání by se třeba vyvíjel jinak,“ přemítala kapitánka Kathleen Weissová.

ZVLÁDNUTÉ KONCOVKY VE FRÝDKU

Krátce po návratu z Istanbulu se prostějovské volejbalistky vydaly k ligovému utkání do Frýdku-Místku. Tam Hanačky hned od začátku potvrzovaly roli favorita, když si vypracovaly pětibodový náskok. O ten sice ještě v průběhu setu přišly, ale od stavu 14:14 Prostějov šestibodovou sérií zlomil duel ve svůj prospěch.

I ve druhé sadě si Prostějov pečlivě hlídal mírný náskok a zvítězil rozdílem čtyř bodů. Největší drama se odehrálo ve třetím setu. Frýdek od stavu 16:19 udělal šestibodovou sérii a vedl 22:19. Za stavu 23:23 ale Laura Emontsová vytloukla bloky soupeře a Helena Horká následně úspěšným útokem proměnila první mečbol.

Prostějov tak vyhrál 3:0 a zůstává v extralize neporažen. V sobotu jej ale čeká mnohem větší výzva. V hanáckém derby totiž cestuje na palubovku Olomouce, se kterou v posledním vzájemném utkání svedl pětisetovou bitvu.

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Prostějov 0:3

Sety: 18:25, 21:25, 23:25. Rozhodčí: Spáčil a Slezák. Čas: 73 minut.

Frýdek: Blasiaková, Pavelková, K. Vašínová, Borovcová, Kukučová, Mitregaová, libero Radivojevičová. Střídala: Kavková. Trenér: Leopold Tůma.
Prostějov: Zatloukalová, Emontsová, Kozmik Tomašeková, Horká, Nová, Trnková, libero Kovářová. Střídaly: Kossányiová, Herelová. Trenér: Miroslav Čada.