Hanačky doslova vydřely úvodní výhru 2:0, což jim spolu se suverénním výsledkem 3:0 z maďarské palubovky stačí k postupu do třetí části kvalifikace Champions League. V další části zápasu však prostějovské volejbalistky spadly a hosté obrátili na 2:3.

Vyrovnaný začátek na obou stranách pokračoval notnou část utkání, hra se spíše přelévala a ke zvratu došlo až v době, kdy na výsledkové tabuli svítilo skóre 11:10. Maďarky potrestaly nedůslednost prostějovské obrany a obrátily na 12:14.

Výsledek dodal Agelkám impuls a ty vzápětí přepsaly stav na 16:15. Nervydrásající divadlo nakonec lépe zvládly Moravanky a úvodní set vyhrály těsně 33:31.

Druhá část se nesla v podobném duchu. Do popředí se však začala dostávat prostějovská děvčata. Oproti hostím se trhla od stavu 6:7 a ve své vytrvalosti pokračovala až do konečných 25:21.

Agelky za stavu 2:0 na sety polevily

Při stavu 2:0 na sety však domácí polevili a tím otevřeli Békéscsabě cestu k vyrovnávání a následné výhře 2:3 na sety. Třetí sada skončila pro Agelky devítibodovým rozdílem 14:25.

Ve čtvrtém pokračování se moravské svěřenkyně trenéra Petera Goga opět soupeřkám vyrovnaly, i přes úvodní výpadek ze stavu 4:2 na 5:7. Zaváhání za stavu 15:12, ze kterého se mrknutím oka stalo 15:16, definitivně podřezalo Agelu větev.

Linamar uskočil a nakonec vyhrál čtvrtou sadu o dva body – 27:29. Následný tiebreak zpočátku ovládaly Prostějovanky, maďarské volejbalistky však nechtěly kůži dát zadarmo a nakonec vyhrály 10:15.

„Soupeř hrál mnohem lépe než v prvním vzájemném zápase. Tím pádem to byla naprosto vyrovnaná bitva, kterou jsme zvládli v úvodních dvou sadách lépe i trochu se štěstím. Pak nastalo určité uvolnění z postupu a podle mě se projevila mentální vyhořelost našich hráček. Porážka samozřejmě mrzí, ale hlavní je postup," uvedl pro klubový web lodivod prostějovského družstva Peter Goga.

VK AGEL Prostějov – RSE Linamar Békéscsaba 2:3 (33:31, 25:21, 14:25, 27:29, 1:10)
Sestava Prostějova: Hindriksen, Matienzo, Frigo, Basa, Emonts, Herelová, libero Kovářová – Gambová, Trnková, Tinklová, Rodriguez

Lubomír Budný