„Sice jsme teď měli krizi, ale další zápas jsme dokázali, že dokážeme porazit i silné týmy," hodnotil přerovský trenér Libor Gálík. Celkově ale s výkonem hráček spokojen nebyl.

Přerovanky se musely obejít bez libera Stavinohové, která hostuje právě z prostějovské juniorky. Přesto do duelu vstoupily skvěle a začaly drtivým náporem, který znamenal vedení 5:0.

Hostující trenér Goga si vzal oddechový čas, po němž se sice hra jeho svěřenek zvedla, na víc než na srovnání na 18:18 to ovšem nestačilo.

I díky spornému rozhodnutí sudích se v koncovce mohly radovat domácí hráčky. První set překvapivě získaly v poměru 25:22.

„V prvním setu jsme hráli výborně. Všechno se nám dařilo a byli jsme namotivovaní. Prostějov jsme zatlačili. Soupeř má obrovskou sílu, i lavička je velmi kvalitní," podotkl lodivod Přerova.

Další vývoj utkání už ale měl zcela jiný a očekávaný průběh. Druhou sadu získal Prostějov s naprostým přehledem 25:16.

Komplikace Agelky připustily ve třetím setu, v němž nejprve získaly pohodlný náskok. Ten však prohospodařily a dokonce pustily Zubřice do vedení 15:14. Pak už ale domácí uhráli pouhé tři body, favorit tak šel do vedení 2:1.

„Po vyhraném setu jsme pustili soupeře do hry. Chyběla nám snaha i agresivita. Najednou tam byla nějaká dezorientace, nechápu proč. Jsem z toho nervózní, možná to pak trošku přenáším i na holky. Takhle se ale nedá hrát. Je to extraliga, ty hráčky mají nějakou kvalitu a tohle musí zvládat. Není možné, aby pak v průběhu zápasu byly na hřišti nejlepší juniorky (Jehlářová a Šádková, pozn. red.)," kroutil hlavou Libor Gálík.

Poslední set víceméně kopíroval ten druhý a to i výsledkem. Prostějov si tedy z Přerova, nakonec odvezl očekávané tři body.

„Jsme jako diesel, pomaleji se rozjíždíme, ale to nás neomlouvá a budu hráčkám vytýkat chyby, což přineslo komplikace. Prohráli jsme set i s přispěním chyby rozhodčího. V dalším průběhu jsme zlepšili komunikaci a jsem rád, že šanci více si zahrát dostaly i hráčky, které toho dosud moc neodehrály," byl nakonec spokojen kouč Prostějova Peter Goga.

Oba soupeři se znovu potkají už ve čtvrtek, kdy je na programu mač třetího kola Českého poháru. Také tentokrát se bude hrát na palubovce Zubřic.

Volejbal Přerov – VK Agel Prostějov 1:3 (22, –16, –18, –16)

Přerov: Yancyová, Svobodová, Jehlářová, Zatloukalová, Gálíková, K. Kohoutová, libero Zajícová. Střídaly: L. Kohoutová, Šádková, Ticháčková, Dostalíková. Trenér: Libor Gálík.

Prostějov: Tinklová, Matienzová, Trnková, Rodriguezový, Gambová, Frigová, libero Kovářová. Střídaly: Emontsová, Hindriksenová, Nová. Trenér: Peter Goga.