Těžší zápas čekal prostějovské volejbalistky na palubovce Rijeky, se kterou bojovaly ještě před dvěma lety v rámci Champions League. Chorvatský zápas ale zvládly hráčky VK Modřanské na výbornou.

I bez nahrávačky Soni Novákové a libera Markéty Chlumské se od začátku dostaly do vedení a zápas se jasně vyvíjel v jejich prospěch.

„Výkon týmu byl opravdu velmi dobrý, holky musím pochválit. Hlavně Tina Lipicer a Anna Velikiy výborně útočily, což byl jeden z klíčových rozdílů mezi oběma kolektivy,“ uvedl trenér Miroslav Čada pro prostějovský web. Jeho svěřenkyně zanechaly na palubovce v Rijece velmi dobrý dojem, ale hned druhý den je čekalo utkání na hřišti slovinského Kamniku.

ŽOK Rijeka – VK Prostějov 0:3 (-15, –22, –14)

Rozhodčí: Stegnar a Pevc (Slovinsko). Čas: 66 minut. Sestava: Kubínová, Bergrová, Artmenko, Velikiy, Hrončeková, Lipicer – Bramborová. Trenér: Miroslav Čada.

Na předměstí slovinského hlavního města Lublaně, kde hrává Kamnik své volejbalové zápasy, čekal prostějovské volejbalistky daleko méně známý soupeř, který ale v prvních dvou sadách velký odpor nekladl.

Boj začal až ve třetím setu, kde se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Slovinky dokonce vedly 16:9, ale hostující volejbalistky tento náskok dokázaly smazat a ujaly se vedení 22:19. Domácí hráčky ale zabojovaly a dostaly se dokonce ke dvěma setbolům. Ty dokázaly hráčky VK Modřanské Prostějov zlikvidovat a ani ve druhém zápase set neztratily. V tabulce mají stoprocentní bilanci a jsou o skóre před bratislavským Doprastavem.

Oproti utkání v Rijece nebyl po vystoupení ve Slovinsku trenér Čada zcela spokojený. „Nebyli jsme tak úspěšní v útoku, náš výkon šel celkově o něco dolů. Vyzdvihnout zaslouží pouze Gabika Tomašeková, ostatní holky odvedly průměr. Na druhou stranu však dokázaly zabojovat a toho si cením,“ uvedl Čada, jehož tým dal jasně najevo, že bude chtít hrát ve Středoevropské lize prim.

„Určitě můžeme být spokojeni vzhledem k tomu, že je teprve začátek sezony a my jsme vstup do ní zvládli výsledkově tak dobře,“ zdůraznil Čada na prostějovském webu.

První domácí zápas čeká prostějovské volejbalistky v sobotu, kdy od 17 hodin přivítají na své palubovce rakouský Klagenfurt.

Calcit Kamnik – VK Prostějov 0:3 (-15, –17, –24)

Rozhodčí: Brandstätter a Sodja (Rakousko). Čas: 79 minut. Sestava: Kubínová, Tomašeková, Artmenko, Velikiy, Hrončeková, Lipicer – Nováková, Bramborová. Trenér: Miroslav Čada.