K volejbalové hře poprvé přičichnul na základní škole Edvarda Valenty. „Víc jsem pak začal hrát ve Sportovním klubu K2, jehož zakladatel Honza Zatloukal mě k volejbalu definitivně přitáhl. Teď už se pod vysokou sítí pohybuji víc než deset let a kromě hraní zkouším i trénovat nebo dělat rozhodčího,“ přiblížil Humpolíček svou sportovní kariéru čítající i několik let v roli házenkáře.

Nyní se začal hodně věnovat povzbuzování extraligových žen VK. „Že Prostějov získal právo startu v nejvyšší české soutěži, to je skvělá věc. Lidi se můžou podívat na opravdu špičkový volejbal a výborné je to hlavně pro mladé, kteří na vlastní oči vidí, jak se co má správně hrát. Navíc město tím nabízí vedle basketbalu, hokeje a třeba boxu další možnost zajít zhlédnout kvalitní sport na té nejvyšší úrovni, což je jednoznačné plus,“ pochvaloval si Humpolíček.

S fanděním už má z minulosti nějaké zkušenosti. „Jednu dobu jsme s partou kluků jezdili po Moravě podporovat místní volejbalový oddíl a když se teď sháněli zájemci, kteří by vytvořili jádro Fanklubu VK Prostějov, oslovil Honza Zatloukal právě nás. My byli moc rádi, dali dohromady skupinu deseti až patnácti mladých lidí a rozhodli se našim volejbalistkám co nejvíc pomoct,“ vyložil Humpolíček.

V úvodním kole extraligy se mu to spolu s kamarády a kamarádkami povedlo výtečně. „Zaregistrovali jsme poděkování ze strany hráček i vedení klubu, což nás samozřejmě potěšilo. Atmosféra by ale určitě mohla být ještě lepší, kdyby od začátku povzbuzovalo víc diváků než s Přerovem. Ke konci utkání už to pak bylo dobré, takový humbuk by v hale měl být neustále,“ nabádal.

Navíc členové Fanklubu VK plánují i zájezdy na venkovní duely. „Teď do Ostravy to nevyšlo kvůli našemu vlastnímu turnaji na Slovensku, ale pokud to jen trochu půjde, budeme holkám jezdit fandit i na hřiště soupeřek. Snad se do volejbalového fanklubu přihlásí další zájemci všeho věku a podpora nás skalních tím bude slyšet ještě víc než dosud,“ připojil Humpolíček s přáním na závěr. „Ať to našim děvčatům šlape co nejlíp, na postup do semifinále určitě mají. A my na oplátku pro boje o medaile připravíme pořádnou světelnou show!“