Prostějov – Muszyna 0:4 (-18, -21, -17, -15)

Rozhodčí: Gall a Dočkal. Čas: 87 minut. Diváků: 300.

Sestava Prostějova: Sypková, Měrková, Sajdová, Soaresová, Trundová, Gáliková, libero Fraňková. Trenérka: Táňa Krempaská.

Výčet chybějících hráček VK, jež z různých příčin nemohly zasáhnout do přátelského střetnutí na čtyři hrané sety, byl opravdu dlouhý: scházely Gogolová a Gőnciová (obě s reprezentací Slovenska na ME), Krupníková a Kadlecová (obě končící rekonvalescence po operaci kolena), Minářová (výron v kotníku) a Ryšavá (odpočinek po beachvolejbalové sezoně). Do týmu tak musela stejně jako před deseti dny v Polsku naskočit nahrávačka TJ OP Prostějov Sypková a navíc i blokařka téhož druholigového kolektivu Trundová.

Soupeřky netající se ambicemi na zisk národního titulu naopak přijely v téměř kompletním složení a domácímu souboru nedaly s výjimkou jediného setu žádnou šanci. Hned v úvodní sadě se zřetelně projevil markantní rozdíl v sehranosti obou družstev, když hostující plejerky většinou snadno procházely prostějovskou obranou a využívaly přitom i své výrazné výškové převahy. VK sice bojovností dokázal snížit z 10:17 na 16:19, ale koncovka patřila favoritkám.

Záblesk na lepší časy přišel zkraje druhého setu. Jasně nejlepší volejbalistka domácího týmu Soaresová zaskočila protivnice smečovaným podáním a na ukazateli rázem svítil velmi nadějný stav 9:1 a poté dokonce 12:3. Polky však vzápětí opět zapnuly na plné obrátky a několika bodovými šňůrami otočily na 16:19, aby po následném vyrovnání (21:21) znovu ovládly klíčový závěr.

Třetí sada se té předchozí podobala v tom smyslu, že Prostějovanky zpočátku vedly, byť tentokrát jen těsně 5:4 a 7:6. Vyšší kvalita soupeřek podpořená mnoha rozličnými herními kombinacemi se ovšem postupem času stále více projevovala a zbytek zápasu tak vyzněl zcela jednoznačně ve prospěch Muszyny. Fanoušci VK v hledišti přesto odměňovali každý vítězný míč své družiny potleskem a občas i skandovaným pokřikem, což zaslouží uznání.

Další příprava čeká VK 19. září v Bratislavě.