V jaké soutěži to však bude, hodlá VK Prostějov zveřejnit až na tiskové konferenci jejíž termín ještě není znám. „Naším stěžejním úkolem samozřejmě bude postavit tak silné družstvo, aby bylo v Evropě konkurenceschopné. Rozhodně si nedáme za cíl pouhou účast. Pokud nám bude los aspoň trochu přát, pokusíme se postoupit ze základní fáze do dalších kol,“ uvedl pro klubový web předseda Správní rady VK Petr Chytil.

Kdo dá silný tým dohromady a kdo bude hlavní kouč? Toť otázka.

Současné trenérce Táně Krempaské končí smlouva posledního května. O jejím setrvání se stále rozhoduje. „Mělo se to rozhodnout do 15. května, ale zatím mě nikdo neinformoval,“ vzkázala Krempaská z Opavy, kde připravovala český národní tým na evropskou kvalifikaci. „Probíhají jednání. Říct konkrétní termín je ošidné. Až padne rozhodnutí, budeme o tom hned informovat. Ale nechtějte slyšet přesné datum,“ dodal pro Deník sportovní manažer VK Peter Goga. „Musíme dát dohromady natolik schopný realizační tým, který dokáže přivést posily s odpovídajícími herními kvalitami. Konkrétní ohledně jmen na trenérský post i další výkonné pozice v tuto chvíli ještě nemohu být,“ doplňuje Chytil.

VK Prostějov po letošním 4. místu vyhlásil již ambice pro novou sezonu. A skromné rozhodně nejsou.

„V příštím ročníku jednoznačně chceme hrát o titul v extralize a o vítězství v Českém poháru. Už nebudeme nováčkem a proto si hodláme klást jen maximální cíle,“ dodal Petr Chytil.