„Bylo to podobné jako minulý víkend v Polsku. Stále nám chybí klíčové hráčky a bez nich je to proti tak silnému soupeři velmi těžké, zvlášť když znovu nemohla nastoupit ani jedna ze dvou našich nahrávaček. Dana Sypková pomohla v nouzi a my jí za to samozřejmě děkujeme, ale k ideálu má tahle situace daleko. Chce to trpělivost jak naši vlastní, tak i ze strany fanoušků. Slibujeme jim, že se postupně dáme do pořádku,“ ujišťovala Soaresová.

Z důvodu nekompletnosti hráčského kádru se VK delší dobu věnoval kondiční průpravě a s herními tréninky začal až zkraje září, navíc kvůli nízkému počtu „provozuschopných“ volejbalistek je příprava na hřišti zatím dost improvizovaná.

„Musíme pracovat s tím, co máme k dispozici. Pokud jsou některé holky ve slovenské reprezentaci a další se potýkají se zdravotními problémy, musí se to překonat. Aktuální situace pochopitelně není příliš dobrá, na druhou stranu ještě není ani úplně kritická. Prostě musíme být trpěliví,“ zopakovala zkušená plejerka s řadou titulů mistryně SR na svém kontě.

Ačkoliv Prostějovanky na Muszynu nestačily a prohrály hladce 0:4, našly na přátelském souboji něco pozitivního. „I v kombinované sestavě je potřeba takové zápasy absolvovat. Musíme se dostat do herního rytmu a vzájemně si s holkama na sebe zvyknout při různých situacích přímo na hřišti. Na polské soupeřky jsme sice za dané situace neměly, ale já věřím, že to naši příznivci chápou,“ rozebírala Soaresová.

Stejně jako trenérka Krempaská očekává od startu do sezony hodně náročnou zkoušku. „Začátek extraligy bude velice těžký, především první tři až čtyři utkání. Holky ze slovenského nároďáku se vrátí až těsně před soutěží, takže jejich zařazování do týmu bude trvat trochu déle. Ale vztahy v kolektivu jsou perfektní, parta je super a baby zlaté. Proto v tomhle směru nečekám žádné potíže, my už si se všemi komplikacemi poradíme. Tomu věřte,“ usmála se Soaresová na závěr.