* Co na právě skončený zápas říkáte?

Musím brát ohled na to, že družstvo nenastoupilo zdaleka kompletní. Navíc jsou holky teprve na začátku herní přípravy a v jejich projevu se vyskytuje spousta nedostatků. Pevně ale věřím, že jakmile se k týmu připojí všechny absentující volejbalistky, budeme na hřišti vypadat mnohem lépe.

* Jak velký přínos má přátelské střetnutí, v němž chybí víc než polovina hráčského kolektivu?

Nějaký přínos to samozřejmě má, protože měsíc před zahájením sezony potřebujeme zápasy hrát. Na druhou stranu z objektivních důvodů zatím dost improvizujeme, čemuž odpovídal náš slabší výkon proti Muszyně. Prostějovští diváci si od nás určitě zasloužili lepší volejbal a mě mrzí, že to takhle v prvním domácím střetnutí dopadlo. Možná jsme měli s premiérou na vlastní palubovce ještě počkat, až budeme kompletnější. I s ohledem na fakt, že jsme volejbalovou veřejností stejně jako médii hodně sledovaní.

* Nejste z komplikovaného rozjezdu do soutěžního ročníku 2007/08 zneklidněná?

My jsme s obtížemi v úvodních týdnech přípravy počítali, zvlášť když i já osobně u družstva kvůli českému nároďáku nejsem. Zaskočily nás však zdravotní problémy některých děvčat, vinou čehož vypadá momentální situace tak složitě. Musíme tohle těžké období přečkat a až se do týmu vrátí uzdravené hráčky stejně jako my z reprezentací ČR i Slovenska, zapnout v posledních dvou týdnech před extraligou na víc než sto procent. Už se opravdu moc těším, až se budu moci práci v Prostějově věnovat naplno a společně s holkama dělat maximum pro úspěch.

* Jak jste zmínila, kompletní budete až čtrnáct dní před startem sezony. Vzhledem k tomu zřejmě musíte počítat s dost složitým vstupem do elitní soutěže, že?

Přesně tak. Hlavně v prvních zápasech se nesehranost určitě hodně projeví a my tak herní nedostatky budeme muset nahrazovat zvýšenou bojovností. Extraligoví soupeři jsou na rozdíl od nás v základním složení roky pohromadě a tím se dostávají do logické výhody, ale my se s tím hodláme poprat a manko co nejrychleji dohnat. Především zkraje sezony však bude každé utkání dvojnásob těžké, s tím je nutné se vyrovnat.

* Co říkáte na hráčský kádr po příchodu dvou posledních posil Ryšavé s Gönciovou?

Se složením týmu jsem velmi spokojená, samozřejmě až bude celý pohromadě a alespoň trochu sehraný. V děvčatech, která tady v Prostějově máme, je skutečně značný potenciál a já věřím, že jej postupem času dokážeme prodat herně i výsledkově. Cíl zůstává stejný: postoupit do semifinále play off.

* Na závěr otázka směrem k reprezentačnímu celku českých žen. V jakém stavu se nachází těsně před evropským šampionátem?

Ve čtvrtek máme sraz v Opavě, kde setrváme do úterka 18. září a v tento den odlétáme do Belgie na ME. Myslím, že příprava s nároďákem vyšla velice dobře, i když byla dost dlouhá. Teď už se všechny na Evropu moc těšíme a jedeme na ni překvapit, to znamená pro nějaký slušný výsledek. Konkrétně? Minimálně postup ze základní skupiny.