„Jsem moc ráda, že jsme tohle náročné utkání dotáhli po dramatickém průběhu k vítěznému konci. Paradoxně nám dost ublížil jasně získaný první set, když takhle jednoznačný výsledek v souboji dvou papírově vyrovnaných soupeřů jsem osobně ještě nezažila. Šlo sice o skvělý start do zápasu, jenže holky na druhou stranu vychladly a ve druhé sadě na to doplatily,“ pustila se trenérka VK Prostějov Táňa Krempaská do hodnocení mače plného zvratů.

„Ve druhém setu stejně jako ve čtvrtém děvčata odešla na servisu a nebyla schopná zablokovat zejména Havlíčkovou a také Pyškovou. Střídali jsme výborné pasáže se špatnými a právě tato herní nevyrovnanost poslala utkání do tiebreaku. V něm si moc cením toho, jak mančaft dokázal zabrat a silou kolektivu zlomit bitvu ve svůj prospěch,“ zdůraznila Krempaská.

Vydřený triumf nad Olympem nepřeceňovala ani naopak. „Každé vítězství je za dva body, z tohoto hlediska nejde o nic výjimečného. Na druhou stranu je potřeba si skalpu vicemistra vážit, zvlášť v tak vyrovnaném souboji. Mohli jsme se v něm opřít hlavně o stabilně dobrou přihrávku, zatímco úspěšnost na servisu a v útoku kolísala. Slabinou je pak nadále obrana jak v poli, tak především při blokování. Právě této činnosti jsme se v přípravě dost věnovali a ještě věnovat budeme,“ doplnila Krempaská.

I přes těsnou prohru nebyl zklamaný lodivod hostujícího pražského týmu Stanislav Mitač. „Pominu-li první a pátý set, mohu své svěřenkyně pochválit. Předvedly pěkný sport, podaly bojovný a statečný výkon a rozhodně se nemají za co stydět. Máme hodně mladý tým, který se při poctivé tréninkové práci bude určitě zlepšovat. Klíčovými okamžiky dnešního utkání byly zkažený servis ve třetí sadě za stavu 19:19 a spousta vlastních chyb v pátém setu, naopak si moc cením toho, jak se holky zvedly ve čtvrté sadě.“

S umírněnou spokojeností komentovala divácky přitažlivý duel rovněž kapitánka prostějovského volejbalového souboru. „Dost nás překvapil začátek, tak lehké jsme to vůbec nečekaly. Jinak byl však zápas hodně vyrovnaný, a to hlavně kvůli naší neschopnosti udržet kvalitu výkonu na vysoké úrovni po celé utkání. V tom je naše největší slabina, na které musíme zapracovat,“ věděla Solange Soaresová.

Podobně jako s Přerovem označila za klíč odemykající bránu k vítězství soudržnost družstva. „Jsme schopné v kritických chvílích zabrat naplno a společně to dotáhnout do úspěšného cíle. Pokud k téhle silné stránce přidáme postupné vylepšování všech herních činností – zejména bloku – půjdeme ještě nahoru. Už teď bylo podle mě patrné, že svůj výkon zkvalitňujeme, ovšem na sto procent to pořád ani zdaleka není,“ uvažovala slovensky plynně hovořící Brazilka.

Stejně jako trenérka Krempaská nechtěla po třech extraligových kolech odhadovat šance jednotlivých celků na konečné umístění. „Zatím je ještě brzy, i když dosavadní výsledky už leccos naznačily. My se ale musíme s holkama soustředit hlavně samy na sebe a makat na své vlastní výkonnosti. To je podstatné,“ říkala Soaresová.

V sobotu 20. října Hanačky každopádně pojedou do Liberce jako jasné favoritky střetnutí 4. dějství nejvyšší české soutěže. Vidina prvního místa tabulky slibuje další bodový zisk.