„Hráčka, která měla přijít, si začala klást zvýšené požadavky. Jestli jsem z toho zklamaný? To je život,“ okomentoval nezdar na přestupovém trhu trenér Hanaček Miroslav Čada.

Vrásky na čele se mu ovšem tolik prohloubit nemusí. Už dnes se má k týmu připojit další volejbalistka ze Spojených států. Pokud se zkušenému kouči zalíbí na přerovském turnaji, může na připravenou smlouvu přidat svůj autogram. „Jméno zatím neřeknu. Uvidíme, jak se osvědčí. Má na to celý turnaj,“ podotýká Čada.

Přerovský Zubr Cup se hraje ode pátku do neděle v hale SK Přerov a v protější tělocvičně SOU. Na mezinárodním turnaji bude svou formu ladit osm týmů rozdělených do dvou skupin. V áčku (hala SK Přerov) budou hrát Post Vídeň, Senice, Frýdek-Místek a Přerov. Ve skupině B (tělocvična SOU) se utkají Prostějov, Linec, Ostrava a Liberec.

Turnaj startuje v 16 hodin na obou palubovkách utkáním Post Vídeň – PVK Přerov Precheza.

V neděli se bude hrát do kříže play-off a finále je naplánované na 14.00 hodin v hale SK Přerov.

Miroslav Čada však ani tentokrát nehodlá kláš přílišný důraz na výsledek. „Opět dostanou prostor všechny hráčky. Sestava pro extraligu se vyrýsuje až za týden v Istres,“ prozrazuje.

Během týdne město Prostějov pohltila tenisová extraliga. Kvalitní výkony na kurtech si osobně nenechal ujít lodivod VK ani například Solange Soaresová. Tréninkový dril totiž zařadil konečně zpátečku. Fyzičku už hráčky nabraly.

„Už to není o kondici. Hrajeme více volejbal,“ zmínil Čada.

„Menší problémy má Bramborová a Pušněnkovová. Rehabilitace Milady Spalové probíhá bez komplikací,“ podal usměvavý trenér hlášení o zdravotním stavu hráčského materiálu.

V minulém týdnu udělal jeden škrt na soupisce. Univerzálku Vendulu Měrkovovou uvolnil do konkureční Olomouce.

„Chtěli jsme ji už před loňskou sezonou. Teď se naskytla příležitost, a tak jsme ji využili,“ vysvětlil olomoucký trenér Jiří Teplý.

„U nás by nedostávala tolik šancí. Chtěli jsme ji uvolnit na hostování, ale požádala o přestup,“ upřesnil sportovní ředitel VK Prostějov Peter Goga.

Odchod Měrkové a příchod blokařky by měli být jedním z posledních tahů přestupové politky VK.

Sezonu zahájí Prostějov 24. září na palubovce úřadujícího mistra Olympu.