Díky ostré kritice trenérky Táni Krempaské se stala jakýmsi nechtěným symbolem stále nezapomenuté neúspěšné minulé sezony VK Prostějov. Ačkoliv došlo v hanácké kabině po příchodu kouče Miroslava Čady k zemětřesení, Brazilka Solange Soaresová v ní zůstala.

Kapitánka prostějovských volejbalistek mohla s typickým úsměvem odmítat nabídky z jiných klubů. „Vždycky jsou nějaké nabídky, i já je teď měla. V Prostějově mi ale běží dvouletá smlouva a nejen proto byla moje první volba zůstat tady. Povedlo se a já jsem za to určitě ráda,“ vyznává se Soaresová pro klubové stránky.

„Začínáme znovu od nuly v dost obměněném složení, všechno je před námi,“ věří v dobrou budoucnost nově složeného týmu.

Že Solange, která nakoukla do velkého volejbalu v jihoamerickém Belo Horizonte, zůstala v Prostějově, je přání trenéra Čady. Kdyby u týmu pokračovala Krempaská, patrně by bylo její angažmá na Hané sečteno. „Já ho znám už delší dobu ze Slovenska, vím o kvalitě jeho trenérské práce a uznávám ho. Proto jsem skutečně ráda, že můžu v týmu VK pokračovat,“ těší se.

Na radosti ji nic neubírá ani velmi tvrdá kondiční část přípravy. „Byly jsme na skvělém soustředění v Tatrách, tam to bylo opravdu super,“ podotýká Soaresová.

Brazilská smečařka je jednou ze čtyř vyvolených hráček, které pokračují v Prostějově i po minulosezonním výbuchu v play-off. „Přišly nové baby, s většinou jsme se vůbec neznaly. Teď už je to lepší, dost nám pomohlo právě slovenské soustředění. Podstatné je, že se povedlo sestavit velice silný mančaft, který se bude snažit uspět nejen v extralize a Českém poháru, ale i v Champions League. Tam to bude hodně těžké, úplně jiná káva,“ uvědomuje si.

Bude to dobrá brazilská příchuť? „Já věřím, že ano,“ culí se.

„Je to samozřejmě velká zodpovědnost, ale na druhou stranu bojovat o nic nemá smysl. Musíme se co nejlépe sehrát, celou sezonu poctivě pracovat a pro úspěch udělat maximum. Aby to na rozdíl od minulého roku vyšlo,“ přeje si na klubových stránkách VK Prostějov.

Juniorská mistryně světa s Brazílií z roku 1997 bude u toho. Chce se stát znovu symbolem vítězství. Vždyť jen na Slovensku nasbírala za sedm let čtyři tituly a tři stříbra…

Kdo je Solange Soaresová

Celé jméno: Solange Paula Pereira Soaresová
Národnost: Brazilská
Post: smečařka
Věk: 27 let
Kariéra: 1994 až 1997 Olympik Club Belo Horizonte (Brazílie – druhá nejvyšší soutěž), 1997/98 Minas Tenis Club Belo Horizonte (Brazílie – nejvyšší soutěž), 1998 až 2000 Macae Tenis Club Rio de Janeiro (Brazílie – nejvyšší soutěž), 2000 až 2007 Slávia UK Bratislava (Slovensko – nejvyšší soutěž), 2007 - ? VK Prostějov
Největší úspěchy: členka juniorské reprezentace Brazílie, juniorská mistryně světa 1997, mistryně brazilské ligy 1998, mistryně slovenské ligy 2001, 2002, 2003, 2004, 2. místo ve slovenské lize 2005, 2006, 2007, vítězka Česko-Slovenského poháru 2002