Šokující vítězství na palubovce loňského účastníka Final Four Murcie, se změnilo ve vzpomínku na brilantní vstup Hanaček mezi evropskou elitu.

„Jde o první krok, který je teď potřeba potvrdit doma s Rijekou. Věřím, že se nám to povede a že nakonec postoupíme ze skupiny do play-off. Pokud budeme hrát tak jako v Murcii, skutečně to může vyjít,“ je přesvědčená smečařka VK Ivana Bramborová.

„Spokojeni budeme jedině s postupem ze skupiny. I proto utkání proti Rijece může být ještě důležitější,“ doplňuje trenér Prostějova Miroslav Čada.

Rijeka Kvig patří mezi stabilní účastníky Champions League. V úvodním vystoupení proti velkému favoritu celé soutěže, ruskému Dynamu Moskva, podlehla ve třech setech. „No pozor, ale dva sety hrály kolem dvaceti! Úplně tak jasné to nebylo,“ varuje Čada.

Zkušený trenér naplánoval svým ovečkám na pondělí dvoufázový trénink, v úterý absolvovaly hráčky jednu jednotku a ve středu by měla forma vrcholit proti chorvatskému týmu kouče Igora Lavrinova.

„Máme nějaké bolístky. Není v pořádku nahrávačka Jelínková. Má problémy s achillovkou. Doléčená ještě úplně není blokařka Thomasová,“ zachmuřil se Čada. „Po této stránce bychom potřebovali se dát co nejrychleji dohromady a soustředit se jenom na soupeře.“

Obě opory by ovšem měly figurovat v zápise o utkání.

„No, u Jelínkové to tak jednoduché nebude, ale předpokládám, že ji budeme léčit po Rijece,“ prozradil šedovlasý stratég.

Ve Španělsku potřebovaly Hanačky k vítězství pět setů. Srovnatelnou obtížnost předpokládá prostějovský tábor i proti Kvigu. „Myslím si, že to může být podobně těžké, protože Rijeka hraje se zkušenými hráčkami. Čtyři jsou v reprezentaci Chorvatska, takže mají hodně za sebou odehráno,“ upozorňuje Čada a dodává recept na druhý evropský šok: „Nejsou pod velkým tlakem. V Champions League hrají třetí rok po sobě. Vyzařuje z nich sebevědomí a klid. Myslím, že je budeme muset vyloženě volejbalově přehrát a odehrát to s maximálním nasazením.“

VK Prostějov podrobil Kvig rentgenovému vyšetření. Informací o chorvatském výběru mají na Hané dostatek.

„Byl jsem se na ni podívat v Bratislavě. Je tam zkušená nahrávačka, vynikající univerzálka a jedna výborná smečařka. To je jejich osa týmu,“ prozradil Čada.

Utkání začíná v hale Sportcentra v 17. 30. Přímý přenosem jej vysílá ČT4 Sport.Vstupné zůstává stejné jako pro zápasy extraligy, tedy 20 korun.