Čekejte nečekané. Olomouc, která prohrála v sezoně s nováčkem z Prostějova všechny zápasy, zabrala na palubovce kandidáta na celkové prvenství a zvítězila 3:1 na sety.

„Někdy s nimi vyhrát musíme,“ říkal před sérií trenér vysokoškolaček Jiří Teplý s mírnou nadsázku. Někdy nabralo konkrétní obrysy 29. 3. v Prostějově.

Olomoučanky předvedly nadšený výkon, na kterém jakoby nebyla znát důležitost bitvy.

Uvolněná hra hostů kontrastovala s prostějovskou křečí stejně výrazně jako vzájemné výsledky během sezony. V první sadě se hráčky tahaly o výsledek, a když VK odmítl dva setboly, důležitý první set získaly vysokoškolačky.

I když vítěz základní části vstoupil do druhé sady ideálně (4:0), s entuziasmem Olomoučanek to nezatřáslo a zvládly i druhou sadu. „Holkám šlo skvěle hlavně podání a také obrana, za dnešní výkon je můžu moc pochválit,“ rozplýval se Teplý.

„Nám vůbec nešel servis a soupeřkám naopak hodně, čímž nás zatlačily a způsobily nejistotu i na přihrávce,“ smutně souhlasila prostějovská kapitánka Solange Soaresová.

Třetí set sice patřil domácím, ale čtvrtý infarktový a nakonec i rozhodující si v neuvěřitelné koncovce podmanila Olomouc.

Prostějovanky zvrátily nepříznivý průběh ze 17:21 až na 22:22 a tep šestnácti set diváků se notně zrychloval. Čtyři setboly VK doslova zahodil. Vysokoškolačky mohly radostně zvednout ruce nad hlavu.

„Holky jsem opakovaně upozorňovala na nebezpečnost protivníka, který nemá co ztratit a dá do hry všechno. To se přesně naplnilo, a protože našim hráčkám se na rozdíl od těch olomouckých vůbec nedařilo, zrodil se takový výsledek,“ nemohla být spokojená prostějovská trenérka Táňa Krempaská.

„Byl to pohledný a pro diváky velice zajímavý zápas. My jsme hráli hodně dobře a odvážně, díky tomu dostali soupeře pod tlak a to rozhodlo,“ zářil Teplý.

Co bylo hlavní příčinou gigantického překvapení?

„Úplně nejhorší byla naše nedisciplinovanost, když jsme neplnily skoro nic z toho, co jsme trénovaly celý týden před utkáním,“ sypala popel na hlavu Soaresová. „Celý tým vůbec neplnil taktické pokyny a střetnutí hrubě nezvládl, především psychicky,“ zlobila se Krempaská.

Kdo se bude usmívat v druhé hanácké bitvě zjistíme ve středu v Olomouci.