Osud čtvrtfinálové série volejbalové extraligy žen mezi VK Prostějov a PVK Precheza Přerov visí na vlásku. Premiantky základní části elitní české soutěže vedou 2:0 na zápasy a pokud zvítězí i v dnešním třetím vzájemném duelu na domácí palubovce (od 17.30 hodin), jdou do semifinále.

„Soupeře ani za příznivého vývoje celé série rozhodně nepodceňujeme. Však jsme všichni během druhého utkání v Přerově viděli, k čemu může vést naše ztráta koncentrace a zlepšená hra Prechezy. Doma se teď musíme vrátit k výkonu z prvního vzájemného střetnutí a hlavně k výbornému volejbalu, který jsme předváděli ve druhém i třetím setu přerovské odvety. Pak nemám o postup do semifinále obavy,“ řekla trenérka VK Táňa Krempaská.

„My máme v Prostějově šanci jen za předpokladu, že budeme dobře podávat a přijímat. Právě servis a přihrávka jsou pro naši hru klíčovými prvky, což jsme názorně ukázali na svém hřišti. Pokud k těmto atributům přidáme ještě nižší počet vlastních nevynucených chyb a vyrovnáme se také s užší kvalitou hráčského kádru, můžeme s favoritem znovu svést vyrovnanou bitvu,“ plánoval kouč PVK Vladimír Sirvoň.

„O našem postupu ze čtvrtfinále ještě určitě není rozhodnuto. Jak se říká, poslední krok bývá nejtěžší. Na druhou stranu třetí utkání hrajeme doma a po vítězství na půdě Přerova jsme v psychické pohodě, což by se mělo projevit. Každý zvládnutý tiebreak ve volejbalu dodává sebevědomí, třetí zápas série však rozhodně chceme vyhrát jasnějším poměrem. Do každého míče dáme maximum tak, abychom nic neponechaly náhodě a hned ve čtvrtek večer mohly oslavit průnik do semifinále,“ rozpovídala se univerzálka prostějovského týmu Daniela Gőnciová.

Až na dlouhodobě zraněnou Evu Ryšavou by dnes mělo být domácí družstvo personálně kompletní. Tedy i s americkou univerzálkou Rachel Van Meterovou a brazilskou blokařkou Vivi, jež se shodně potýkaly s nataženým stehenním svalem. Obě už v tomto týdnu trénovaly a jsou připraveny kolektivu pomoci mezi nejlepší kvarteto ČR.