Jednání, dolaďování detailů, podepisování smluv. Ve volejbalovém klubu Prostějov to v těchto dnech žije. Tým, který v uplynulé sezoně skončil až čtvrtý, si právě přetváří nový trenér Miroslav Čada ke své vizi. A podcenit nemůže nic.

Dát dohromady opravdu silný výběr je pro sezonu 2008/09 nutností. Hanačky stojí před smělými cíly. Vyhrát extraligu, Český pohár a uspět v nejprestižnější světové soutěži Lize mistryň. „Nechci, aby to znělo nabubřele, ale když bude hrát nejprestižnější soutěž Ligu mistryň, tak jednoznačným cílem pro nás je zvítězit jak v Českém poháru, tak v lize. Bylo by hloupé říkat něco jiného,“ odstraňuje jakýkoliv náznak alibi z rovinaté Hané předseda správní rady VK Petr Chytil.

První novou tváří se stalo exbrněnské libero Markéta Tomanová, následoval příchod zkušené, ověřené kvality Milady Spalové. Tu ale limituje zranění ramena. „Jistotu vám nedá žádný lékař, přesto věříme, že se po operaci dá do pořádku tak, aby na Ligu mistryň byla k dispozici,“ doufá sportovní manažer prostějovských volejbalistek Peter Goga.

Nejčerstvějšími posilami je pak trio Michaela Jelínková, Lucie Töröková a Gabriela Tomašeková. Reprezentační nahrávačka Česka Jelínková okusovala croissant od svých sedmnácti let v poetické Francii. Čtyři roky strávila v Cannes, poslední sezonu odehrála v Hainault.

Čtyřiadvacetileté Slovenky Töröková s blokařkou Tomašekovou si vydělávaly v Maďarsku, respektive v Rakousku. Jejich cesta za vysněnou soutěží je přivedla do Prostějova. „Všechny posily si vybral trenér Čada. Chceme přivést ještě minimálně tři hráčky,“ přeje si Goga. A jaké? Jednou z tria by se mohla stát reprezentační univerzálka Aneta Havlíčková z mistrovského Olympu. „Ano, oslovili jsme ji. Ale ještě čeká na další nabídky. Uvidíme.“

Kdy tedy bude soupiska kompletní? „Chtěli bychom, aby byla už zítra, ale to se nepodaří,“ usmívá se Goga. „Do začátku přípravy,“ dodává už s vážnější tváří. Ta začíná v Prostějově 30. července zdravotními testy. Tým opustilo zatím sedm hráček, osmou se může stát Barbora Minařová. „Je to v jednání,“ doplňuje Goga.

Po té, co se Prostějov pochlubil světu s účastí v Lize mistryň, ihned zprávu dementoval český volejbalový svaz s tím, že jistotu ještě nemá. To je minulost. „Divokou kartu máme přislíbenou. Byli jsme už Evropskou volejbalovou federací pozváni na los soutěže do Vídně. Takže je to stoprocentní,“ potvrzuje Goga skvělou informaci pro celý český volejbal. Vždyť tuzemský zástupce mohl zatím o účastí mezi smetánkou pouze snít.

posuny na soupisce

Příchody: Michaela Jelínková, Lucie Töröková, Gabriela Tomašeková, Markéta Tomanová, Milada Spalová.

Odchody: Andrea Krupniková, Eva Ryšavá, Dita Gálíková, Jana Gogolová, Veronika Kadlecová, Michaela Fraňková, Vivi.
Zůstanou: Solange Soaresová, Daniela Gönciová, Nikol Sajdová, Vendula Měrková.