Perfektní kolektivní výkon podaly v Murcii prostějovské volejbalistky. V prvním utkání základní skupiny Ligy mistryň Hanačky dobyly Andalusii v pěti setech, když tie-break získaly v poměru 15:13. V koncovce se rodí hrdinové.

V dresu VK v rozhodujících chvílích malinko víc než u ostatních zářily hvězdy Milady Spalové a Ivany Bramborové.

Sympatická Slovenka přesnými smeči ve zkrácené hře ničila španělské sebevědomí. „Jsem ráda, že to vyšlo, ale za hrdinku bych označovaná být nechtěla. Skvěle jsme zahrály všechny, hlavně v koncovce výborně podával i přihrával celý tým. Je moc důležité, že jsme dokázaly kolektivně zabrat ve chvíli, kdy šlo o tolik,“ odmítla palcové titulky třiadvacetiletá hráčka v rozhovoru pro klubové stránky.

Nejen ona, nejen svými smeči rozpoutala na Hané opravdovou oprávněnou radost. Evropa zjišťuje, kdeže přesně se nachází malé město volejbalové renesance.

Vždyť VK hraje v Champions League jen zásluhou přidělené divoké karty. Ostatním klubům po čtvrteční výhře už nemusí dokazovat její oprávněnost.

Prostějov si poradil s loňským účastníkem Final Four. Věta, která zavře ústa posledním pochybovačům.

„Jsem neuvěřitelně šťastná. Takové pocity jsem neprožívala hodně dlouho, na hřišti jsme nechaly úplně všechno, co jsme mohly. Jak říkám, jsem strašně šťastná,“ reagovala Bramborová bezprostředně po prvním vítězství českého ženského týmu v Lize mistryň.

V dlouhém vyrovnaném utkání rozhodovaly detaily. Jedním takovým byla obrovská touha výběru trenéra Miroslava Čady po cenném skalpu. „Myslím, že jsme se s holkama hodně nabudily před čtvrtým setem, který jsme nakonec v závěru získaly. Tím jsme šly do tiebreaku v pohodě, a když jsme pak ani v něm nepolevily, dobře to dopadlo. Ta úplná koncovka už byla o srdci,“ usmívá se 182 centimetrů vysoká přihrávající smečařka.

Už ve středu se pokusí VK uspět podruhé. Doma proti Rijece

Pětisetový boj o prostějovskou slávu vzal síly. To Chorvatky se na palubovce s moskevským favoritem dlouho nezdržely.
Prohrály 0:3.

„Utkání nás stálo opravdu hodně sil. Celkově se hrálo naprosto vyrovnaně a šlo jen o to, kdo udělá v závěru méně chyb a líp to zvládne psychicky. Vyšlo to nám, což je paráda,“ culí se Bramborová.

Jedna paráda ještě úspěšné jaro v listopadu nedělá. Prostějov chce postup. „Jde o první krok, který je teď potřeba potvrdit doma s Rijekou. Věřím, že se nám to povede a že nakonec postoupíme ze skupiny do play-off. Pokud budeme hrát tak jako v Murcii, skutečně to může vyjít,“ tvrdí Bramborová s výjimečně vážnou tváří a podotýká, že ani interesantní španělské představení nebylo stropem možností českého týmu: „V obou prohraných setech jsme udělaly příliš mnoho chyb. Tam byl problém jednoznačně v nás, hlavně v příjmu a v nechycených balonech v poli. Pořád je tedy co vylepšovat, náš výkon určitě může být ještě lepší.“

Bývalá hráčka slovinského Novo Mesta je v Prostějově se svým psem Pegym spokojená a chystá další úder nad noblesní sítí Champions League. „Zatím se mi tady hraje velmi dobře. Tvoříme výborný tým, rozumíme si na hřišti i mimo něj a já jsem opravdu moc spokojená,“ vyznává se hrdinka španělského dramatu, který minulý týden nesl charakteristiku děl samotného Lope de Vegy.