Však také měla trenérka VK Prostějov Táňa Krempaská ve středečním večeru viditelně dobrou náladu. Aby ne, když hanácké volejbalistky přehrály mistrovské KP Brno na jeho palubovce 3:0 a srovnaly stav série o extraligový bronz na 1:1.

„Jsem velice spokojená, středeční zápas byl z naší strany o něčem úplně jiném než první vzájemné utkání. Všechny holky zahrály výborně a podaly kolektivní výkon, mnohem lépe přihrávaly a hlavně podávaly. Také náš útok šel díky kvalitnějšímu příjmu hodně nahoru, přidala se k tomu i lepší obrana jak na síti, tak v poli a v součtu jsme naprosto zaslouženě zvítězili. Po semifinálovém vyřazení Olomoucí a pokaženém střetnutím doma s Brnem jsme takový výsledek moc potřebovali, děvčatům určitě zvedne sebevědomí do zbytku série o třetí místo,“ říkala Krempaská bezprostředně po vítězném duelu.

V porovnání s předchozí domácí porážkou 0:3 působil herní projev jejího týmu jako nádherný slunný den po temně hluboké noci. Čím to? „Žádné mytí hlav po té hladké prohře nebylo, i když takový výsledek samozřejmě neznamenal ani žádné chválení. Prostě jsme s holkama nepovedený zápas rozebraly a zdůraznily si, že v něm chyběla hlavně bojovnost a nasazení, což se musí pro střetnutí v Brně změnit. To se podařilo, děvčata dala do hry srdíčko a náš volejbal podle toho vypadal,“ těšilo Krempaskou.

Její apel na hráčky, aby si především všechno srovnaly ve svých hlavách, tak stoprocentně zapůsobil. „V naší situaci je to opravdu hlavně o psychice, o správném přístupu a nepodlehnutí nervozitě. Motivace rozhodně nechybí, v sázce jsou bronzové medaile a jejich zisk určitě stojí za námahu,“ ujišťovala prostějovská lodivodka, jež se snažila odhadnout další průběh série o třetí příčku. „Každopádně to bude velice zajímavé. Teď je zápasový stav vyrovnaný jedna jedna, vše je otevřené. Jednoznačně však očekávám, že Brno hned v dalším utkání na našem hřišti předvede mnohem lepší výkon a nepůjde o nic snadného. Naopak to jistě bude dost vyrovnané a my musíme dál makat naplno, abychom uspěli. A jak všechno nakonec dopadne? Uvidíme,“ odtušila s úsměvem.

Na přímý dotaz pak ještě okomentovala skvělý výkon Venduly Měrkové na jihomoravské půdě, kde volejbalově vyrostla. „Vendy mě velice mile překvapila, s její hrou v dnešním střetnutí jsem byla maximálně spokojená. Stala se jednou z nejlepších hráček tohoto souboje a možná k tomu přispělo i důvěrně známé prostředí, protože už v posledním kole základní části se jí tady hodně dařilo. Pro celé družstvo byl její přínos velmi důležitý, zvlášť po minulém utkání, ve kterém jsme měli značné problémy s útokem. A ten se právě zařazením Vendy do sestavy podstatně zlepšil,“ pochvalovala si Krempaská.

Vydrží jí radostná nálada i po sobotní třetím dílu série o bronz? Hraje se tradičně v hale Sportcentra DDM, ale pozor – již od 15.00 hodin!