Situace u soupeřek z pražského TJ Tatran Střešovice je zcela opačná. Ani jejich konečné umístění se už nemůže změnit – jsou poslední a nemine je sestup. Utkání se uskuteční v sobotu 14. února od 17.00 hodin v hale prostějovského Sportcentra DDM. Ačkoliv se zdá, že tento souboj bude ryze formální záležitostí, nemusí to být zcela pravda.

Trenér Čada poukazuje na důležitost souboje ve smyslu udržení si formy a také prověření kvality hráček z širšího kádru, které nebývají jindy příliš vytěžovány. Tuto skutečnost potvrdil již po vítězném utkání s KP Brno, kdy se rozhodlo o prostějovském prvenství.

Pikantností tohoto duelu je fakt, že v dresu Pražanek přijede na Hanou i odchovankyně TJ OP Prostějov Kateřina Veselá. Z extraligy však se svým současným týmem sestoupí, zatímco prostějovské volejbalistky již vzhlížejí k blížícímu se play-off.

Ve čtvrtfinále play-off narazí prostějovský výběr pravděpodobně na celek PVK Přerov Precheza. Odvrátit tuto variantu může jen případná výhra Přerovanek na půdě KP Brno.