„Tak jednoduché, jak by se to mohlo podle skóre zdát, to zase nebylo. Musely jsme být po celý zápas koncentrované a zajistit, aby se Olymp pořádně nerozehrál a stále jej držet pod tlakem. Když jsme ale pak zvládly vyhrát ten druhý set, tak jsem začala věřit, že to klapne. V jeho průběhu to totiž vypadalo, že ho ztratíme a bude se hrát déle. V tom třetím jsme vytvářely dobré série na servisu a pro to vítězství jsme si prostě došly," popsala zápas čerstvě osmnáctiletá smečařka, která v něm nasbírala velice slušných deset bodů.

„Dnes na soupeřky nejvíce platil servis. Důležité také bylo, že jsme se vyvarovaly chyb v obraně. Ukázalo se pak, že Olymp prostě nemá Nikolu Kvapilovou, která, i když už zbytek týmu nemohl, to vzala na sebe," zmínila se smíchem nejlepší plejerku Liberce a hned na druhý nádech dodala: „Rozdíl byl ale i v nás. Mnohem lépe jsme se dokázaly koncentrovat."

Zdroj: Deník/David Kubatík

Prostějovské volejbalistky se k prvnímu zápasu o bronz postavily jen čtyři dny poté, co před svými fanoušky absolutně nezvládly páté utkání semifinálové série s libereckou Duklou a prohrály v něm jednoznačně 0:3, když ani v jednom setu nepřelezly hranici 20 uhraných bodů. Jak těžké pro ně vlastně bylo na tento nezdar zapomenout a přepnout zase na úplně jinou sezonní kapitolu?

Volejbal: 1. zápas série o bronz: Prostějov - Olymp Praha (15.4.2024)
Bronz se přiblížil! Vékáčko nedalo doma Olympu šanci a v Praze může rozhodnout

„Nedalo se prostě už nic dělat. Řekly jsme si, že Liberec už je prostě minulostí a teď budeme muset uhrát alespoň ten bronz. Už kvůli našim fanouškům, kteří si to za své podporování během celé sezony rozhodně zaslouží. Atmosféra v naší hale je díky nim opravdu skvělá a vděčíme jim za hodně," popisovala odchovankyně právě severočeského klubu.

V minulé sezoně si Prostějovanky taktéž zahrály o bronz, když v semifinále nestačily na brněnské Královo Pole. Soupeřkami se jim tehdy staly hráčky Liberce, na které tak nyní nestačily už podruhé v řadě. Série skončila nejrychlejším možným scénářem a na vékáčko tak zbyla pouze nepopulární bramborová placka. Nyní to ale proti pražskému Olympu vypadá mnohem nadějněji a rozhodnuto může být už ve čtvrtek v hlavním městě.

„Doufejme, že Olymp na jeho domácí půdě nepustíme do žádných větších úniků a zvládneme to stejně dobře jako dnes. Ráda bych tam pozvala i naše fanoušky, pokud budou mít samozřejmě čas. Budeme je potřebovat a za celý náš tým slibuji, že to bude určitě stát za to," uzavřela Josefína Smolková.