Na tomto místě měl být rozhovor s nedávnou posilou volejbalistek VK Prostějov, Američankou Rachel Van Meterovou. Místo smluveného interview však razantní univerzálka putovala na magnetickou rezonanci do Olomouce, kde podstoupila důkladné vyšetření poraněného svalu na noze.

„Ve čtvrtek odpoledne jsme hráli tréninkové utkání s Frýdkem Místkem a Rachel se při rozcvičování na tento zápas zranila. Šlo o sval na noze a my pro jistotu okamžitě domluvili olomoucké vyšetření magnetickou rezonancí, aby se přesně zjistila míra zdravotního poškození a zvolila nejvhodnější léčba.

Naštěstí se ukázalo, že nejde o nic vážného a Rachel by se brzy měla zapojit do další přípravy na čtvrtfinále play off s Přerovem,“ prozradila trenérka VK Prostějov Táňa Krempaská.

Potíže vítané posily jí samozřejmě radost neudělaly, na druhou stranu ani nepanikařila. „Je škoda, že jakmile se začala dostávat do pořádného tréninkového tempa, přišla tahle komplikace. Zvlášť když modelované střetnutí s Frýdkem mělo posloužit k tomu, abychom ji vyzkoušeli na všech možných místech v sestavě. To se bohužel nepovedlo, takže tohle zkoušení přijde na řadu až během utkání proti Přerovu. Nejde o ideální postup, na druhou stranu Rachel je velice zkušená volejbalistka a ve spolupráci s dalšími našimi zkušenými hráčkami nevidím její postupné zapracování do sestavy jako větší problém,“ uklidňovala Krempaská.

Zajímavý pohled na roli Van Meterové v hanáckém kolektivu má nahrávačka VK Andrea Krupníková. „Rachel přišla na pozici univerzálky, ale mně osobně se víc líbí na místě smečařky. Záleží samozřejmě na trenérce a jejích herních záměrech, které se budeme snažit společně naplňovat. Každopádně v zóně dva je útočná hra mnohem rychlejší a kombinačnější, navíc Rachel je zvyklá spíš na vyšší náhry. Současně však má velkou přizpůsobivost i maximální snahu udělat vše pro tým a jeho kolektivní úspěch. Takže až se uzdraví, navážeme na dosavadní tréninky a určitě to bude dobré,“ věřila Krupníková.

Rachel Van Meterová
Národnost: USA
Post: univerzálka
Věk: 23 let
Výška: 190 cm
Váha: 78 kg
Dosavadní kariéra: 2002 až 2005 Illinois University (USA), 2005/06 Las Gigantes de Carolina (Portoriko), 2006/07 Korea Expressway Corporation (Jižní Korea) + Spar Tenerife (Španělsko), 2007/08 Korea Expressway Corporation (Jižní Korea).
Dosažené úspěchy: nejvíce bodující hráčka korejské ligy + třetí nejlepší hráčka korejské ligy 2006/07.