Do neklidné obrany Prostějova vnáší pětadvacetiletá blokařka Gabika Tomašeková klid a vysokou herní kvalitu. I díky pětadvacetileté Slovence mělo první domácí vystoupení Hanaček s Libercem pohodový, třísetový průběh. „Byly jsme trochu nervózní, ale zvládly jsme to. Hlavně začátky byly z naší strany nejisté, ale v koncovkách jsme ukázaly, že na to máme,“ pověděla osminásobná mistryně Slovenska.

Nepovedené začátky setů zapříčinila tedy nervozita z prvního domácího utkání?
Myslím, že určitě. My takové začátky nemíváme. Hlavně si myslím, že se stále sehráváme. Věřím, že to může být lepší. Stoprocentně.

Vy osobně jste byla nervózní?
Ani ne že nervózní. Spíše zodpovědnost, že chci dobře zahrát. Já nebývám nervózní.

Jste flegmatická?
Flegmatická ne. Snažím se to brát zodpovědně, ale ne na úkor toho, že bych byla přehecovaná anebo vynervovaná. To určitě ne!

Do půlky druhého setu jste působily na palubovce svázaně. V čem byl po herní stránce největší problém?
Trošku nám nevycházela přihrávka. Měli na nás dobrý taktický servis. Myslím, že jsme to pak zvládly. Daly jsme se do kupy.

Dva zápasy, dvě výhry. Vstup do sezony vám výsledkově vyšel. Ulevila jste si?
Jsem spokojená. Náš cíl je vyhrát soutěž. Každý zápas je důležitý, do každého jdeme naplno. Hlavně já tyto týmy ještě nepoznám, takže se s nimi také seznamuji.

Prostějov je hodně kosmopolitní výběr. Už jste všechny stihly dobře poznat?
No, určitě. Vytvořily jsme dobrou partu. Myslím, že jsme kamarádky.

Na život v malém Prostějově jste si zvykla?
Prostějov se mi velmi líbí. Překvapil mě. Je to takové pohodové, klidné, malé město. Cítím se tu dobře.

Máte za sebou utkání s mistrem na Olympu, v pondělí jedete do Brna, což by měl být hlavní sok v boji o titul. Vnímáte to tak?
Myslím, že to bude víc napjatá atmosféra. Jedeme do Brna, kde dlouhé roky trénoval trenér Čada. Budeme chtít zahrát určitě velmi dobrý zápas. Je to v televizi, takže se budeme snažit podat co nejlepší výkon.

Kdo je Gabika Tomašeková

Narozena: 20. 9. 1983 v Bratislavě
Post: blokařka
Výška: 185 cm
Kariéra: Slavia UK Bratislava, 2004/05 MKS Muszyna, 2005/06 Mielec, 2006-2008 SVS Post Vídeň, VK Prostějov 2008/09 - ?
Úspěchy: 8x mistr Slovenska s Slavia UK Bratislava 2002/2003 účastník interleague, v SVS Post Wien - 2x mistr Rakouska, 3. místo středoevropského 2007/2008 poháru v r. 2007, 2. místo středoevropského poháru v roce 2008, účastník ligy mistrů v roce 2003 účastníkem ME v Turecku, beach volejbal – v roce 2006 a 2007 mistrem Slovenska