Všemi favorizovaný VK Prostějov stojí na pokraji senzačního vyřazení s Olomoucí. Trenérka Táňa Krempaská se na svůj tým zlobí a očekává mnohem lepší výkony i od kapitánky Solange Soaresové. „Hledá formu. Neplní pokyny v obraně. Je to velký problém,“ uvědomuje si po druhém prohraném zápase s vysokoškolačkami.

V čem byla Olomouc lepší?
Nezvládly jsme koncovky tří setů, bez podání se nedá hrát, neplnily jsme pokyny a proto se vůbec nedaly hrát nacvičené signály. A třeba tři servisy za sebou do sítě, to je strašná chyba. Olomouc hrála velice dobře, vyhrála zaslouženě. Z těch chyb se musíme poučit. Hraje se na tři vítězné zápasy, jedeme dál.

Je vidět na Olomouci, že nemá co ztratit? Hraje jinak oproti zápasům v sezoně, kde jste ji čtyřikrát bez problémů porazily?
Určitě v obraně v poli a strašně riskují, v tom je jejich velká výhoda. Toho my se bojíme. Jsme moc svázané.

Zdá se, že svazující role favorita byla i ve druhém utkání značným psychickým problémem.
Určitě. My musíme vyhrát, jít do finále, to je náš cíl. A holky to svazuje. Když se trošku nedaří a soupeř hraje dobře, je to těžké. Ale třeba pátý set jsme si zkazily jenom vlastními chybami. Znovu opakuji, hlavní úkol je servis přes síť.

Sestavu během zápasu často točíte, lze v tom hledat hlavně nespokojenost s výkony?
Jednak, když se hráčkám nedaří. Pak taky třeba kvůli posílení sítě, posílení příjmu.

Jste krok od senzačního vyřazení, může se tlak na hráčkách projevit?
U ženského družstva je to všechno otázka psychiky, ne nějakého volejbalového umění. Olomouc hraje na dvě hráčky, my můžeme na pět, ale bohužel to nevyužíváme. Velkou roli určitě sehrála psychika, hráčky neunesly tlak.

Jako trenérka se teď snažíte tým uklidnit, nebo mu za dvě prohry uštědříte kartáč?
Určitě kartáč. Po prvním zápase to bylo vlídné slovo, teď už kartáč.

Kartáč asi i za pouhých osm míčů v druhé sadě, že?
Je to věc, která by se v semifinálovém zápase vůbec neměla stát. Hlavně kvůli tomu ten kartáč bude. Přístup hráček neodpovídal tomu, že už se hraje semifinále.

Proč se kapitánka Soaresová dlouho nedostala do hry?
Hledá svou formu, má velké herní výkyvy, nesnaží se plnit taktické pokyny v obraně. Je to zatím velký problém.