V úvodní sadě Prostějov vedl 7:2, ale následná bodová série v klidu hrajících domácích znamenala hladký zisk prvního setu v poměru 25:18. Hanačky nedokázaly kvalitním příjmem ztlumit smečovaný servis Italky Gioliové.

Ve druhém setu VK marně dotahoval, připsal si jen sedmnáct míčů a začínalo být zřejmé, že se český zástupce v Champions League na palubovce dlouho neohřeje.

Tým trenéra Miroslava Čady se ale nevzdal.

V koncovce třetího setu si ovšem mnohem zkušenější hráčky Dynama pohlídaly konečný čtyřbodový náskok.

„Navzdory jasné porážce jsme odvedli velmi dobrý výkon zejména v útoku a s Dynamem jsme drželi krok i v přihrávce a na podání. Soupeřky nás ale přehrávaly výškovou převahou na blocích, kde byl také největší výkonnostní rozdíl. Ocenil bych zejména vynikající výkon Pušněnkovové,“ uvedl pro portál idnes.cz Čada.

Ve druhém zápase skupiny A si podle předpokladů poradila Rijeka s oslabenou Murcií.

Dynamo Moskva – VK Prostějov 3:0 (18, 17, 21)

Rozhodčí: Hefti (Švýc.) a Alijev (Ázerb.). Čas: 65 min. Diváci: 1000.

Prostějov: Thomasová, Spalová, Wittocková, Pušněnkovová, Jelínková, Bramborová, libero Tomanová – Tomašeková, Soaresová. Druhý zápas skupin A: Rijeka – Murcia 3:0 (19, 21, 21).