V semifinále čeká VK Brno.

Domácí by považovaly za úspěch zisk jediné sady, ale na skromný cíl musely zapomenout. Ostrava nastoupila do utkání oslabená o klíčovou nahrávačku Kolářovou, což se vydatně na její hře projevilo.

„Utkání poznamenalo, že nemohla nastoupit první nahrávačka soupeře. Herní jistotu Ostravy to logicky ovlivnilo, navíc o našem postupu už bylo v podstatě rozhodnuto po domácím výsledku 3:0,“ vyjádřil se Čada pro klubové stránky VK.

Slezanky se pouze v úvodním setu dostaly přes dvacet míčů. Poté favorit nabíral na jistotě i zásluhou kreativně přihrávající Jelínkové.

Konečný stav 0:3 nikoho moc nepřekvapil. Prostějov zůstává v sezoně bez porážky ve všech třech soutěží!

„Coby příprava to ale pro nás bylo cenné stejně jako prostor, který dostaly mladé holky. Dvě naše juniorky hrály za ženy prvně v životě,“ líčil kouč Ostravy Leopold Tůma.

TJ Mittal Ostrava – VK Prostějov 0:3 (-21, –15, –19)

Rozhodčí: Pecháček a Pavelek. Čas: 68 minut. Diváků: 50.

Ostrava: Rymelová, Orlovská, Šímová, Elblová, Holingrová, Homolová, libero Spáčilová – Mazurová, Hermannová, Polášková, Pecháčková. Trenér: Leopold Tůma.

Prostějov: Jelínková, Pušněnkovová, Thomasová, Soaresová, Gönciová, Spalová, libero Tomanová – Bramborová, Töröková, Wittocková. Trenér: Miroslav Čada.

Výsledek prvního zápasu: 0:3. Postupuje: Prostějov.