Účastník Ligy mistryň chce úspěch na všech frontách. V extralize zatím Prostějov neprohrál, stejnou bilanci má po dvou zápasech i v nejprestižnější klubové evropské soutěži. V Českém poháru domácí gigant neměl s Ostravou potíže, ačkoliv moc precizních akcí nenabídl.

„Spokojený jsem se dvěma sety, ale ten druhý byl z naší strany slabý. Zejména nebyl už tak kvalitní servis. Navíc se chytil soupeř. Trošku jsme to odehráli v křeči,“ uznal Čada.

I s křečovitým výrazem Hanačky druhou sadu získaly v poměru 32:30, když odvrátily sedm setbolů!

„Nelíbilo se mi, jak v této pasáži posoudili rozhodčí některé míče. Neříkám, že úmyslně. To nemá Prostějov zapotřebí,“ posteskl si kouč Ostravy Leopold Tůma. „Proti nim můžeme uhrát maximálně set. Mají nesmírně silnou lavečku. Já se podívám na střídačku a mohu se zase otočit zpátky,“ podotkl pragmaticky.

VK odehrál pohárové utkání v nejsilnější sestavě, tedy s uzdravenou nahrávačkou Jelínkovou a blokařkou Thomasovou.

Z Ruska, kde vyřizovala víza pro svou rodinu, se vrátila i Pušněnkovová. „Motivaci jsme rozhodně měly. Teď se ale budeme soustředit na těžší boje,“ uvedla Valeria.

„Chtěl jsem tento zápas odehrát co nejlépe v plné sestavě. Potřebujeme se po zdravotních výpadcích znovu sehrát. Nechtěl jsem moc spekulovat. Prostor dostanou další hráčky v odvetě,“ prozradil Čada.

Přesto výkon favorita nenadchl.

„Byly jsme v úvodu zbytečně nervózní. Ve druhém setu nám odešel příjem, dělaly jsme chyby,“ připustila smečařka Prostějova Ivana Bramborová. „Tento zápas jsme rozhodně nepodcenily. Vyhrát Český pohár je jeden z našich cílů,“ dodala.

Odveta je na programu v úterý v Ostravě.

Prostějov – Ostrava 3:0 (16, 30, 15)

Prostějov: Jelínková, Bramborová, Spalová, Pušněnkovová, Wittocková, libero Tomanová – Gönciová, Soaresová. Trenér: Miroslav Čada.