„Vzhledem k tomu, že je náš kádr docela zkušený a hráčky dobře ví, o co hrají a proč jsou v Prostějově, tak je nebylo třeba zvlášť nějakým způsobem burcovat. Řekli jsme si, že budeme až do posledního setu hrát maximálně bojovně, koncentrovaně a tak, abychom měli čisté svědomí nejen před sebou, ale i před diváky," popisoval dlouholetý lodivod Hanaček Miroslav Čada hlavní aspekty prostějovského zmrtvýchvstání.

Ten si také v rozhovoru pořízeném po prvních dvou zápasech, a tudíž za stavu 1:1 na zápasy, postěžoval, že bylo jeho družstvo horší v mnoha herních aspektech včetně bezzubého útoku a některých hrubých chyb v obraně. Nyní už ale mohl se vší vážností říci, že se všechny tyto věci posunuly směrem k ideálu.

Zdroj: Deník/David Kubatík

„V tom čtvrtém zápase byla kvalita individuálních výkonů rozhodně na naší straně. A to opravdu od celé sestavy, která byla na hřišti. Dále se nám pak velice dařila obrana, díky čemuž se soupeř neprosazoval a naše šance jej porazit stále stoupala. Zejména nám pak pomáhal výkon Kláry Faltínové," pochvaloval si.

Volejbal: 3. zápas semifinále: Prostějov - Liberec (5.4.2024)
Paráda! Vékáčko vstalo z mrtvých a o finále se popere před svými fanoušky

A kromě výkonů prostějovských hráček se podle Čadových slov razantně zlepšil i jejich psychický stav. „Když jsme se vrátili s vítězstvím, byla nálada opravdu perfektní. Přece jen, když jsme do Liberce odjížděli, zdálo se být v podstatě už téměř hotovo a věřil nám málokdo," popisuje. „Samozřejmě ale ještě není konec. Bude teď hodně záležet na tom, jak uneseme psychický tlak před vlastními fanoušky," dodává ale hned na druhý nádech s dovětkem, že po zdravotní stránce je na tom tým stále výborně, v úterý měly hráčky regeneraci a dnes absolvovaly trénink a přípravu na videu.

Tak jako doteď se budou moci Prostějovanky jistě znovu moci spolehnout na výbornou podporu svých mnohdy až fanatických fanoušků, na které si Miroslav Čada na závěr tohoto rozhovoru vzpomněl také. „Toto utkání bude už taková opravdová pochoutka pro fajnšmekry. Doporučuji tedy všem, aby se na něj přišli podívat a věřím, že bude ta hala úplně vyprodaná. Ostatně tak, jako vždy," zve všechny do hlediště Národního sportovního centra.