„Očekávám, že to bude velký boj. Obě družstva totiž po finále hodně touží. Pro nás pak bude samozřejmě hodně důležitý aspekt, zda se nám podaří ubránit jejich nejlepší hráčku Nikolu Kvapilovou, která proti nám vždy zahrála výborně," říká staronový prostějovský kouč Miroslav Čada a upozorňuje při tom na největší zbraň Severočešek.

„Další liberecké hráčky už na tom, co se týče útočení, tak dobře nejsou. A to musím uznat, že skladba jejich týmu je opravdu velice dobrá," dodal.

Jdou na sebe druhý a třetí celek dlouhodobé části soutěže, proto se dají očekávat vyrovnané i dramatické bitvy. Psychická výhoda však bude bezesporu na straně Severočešek, které dokázaly Hanačky porazit už osmkrát za sebou, z toho čtyřikrát během aktuální sezóny, když budeme počítat i střetnutí v rámci čtvrtfinále poháru.

„Tato bilance sice opravdu vypadá hrozivě, já se jí ale nebojím. Teď hrajeme play-off a to co bylo, už roli nehraje. Nebo spíš hrát nesmí. Nyní bude důležitá pouze naše připravenost," hlásí zkušený prostějovský lodivod.

V extraligovém čtvrtfinále měli oba soupeři dílčí problémy. Vékáčko s houževnatou Olomoucí, když dvakrát ztratilo vedení 2:0 a muselo vše zachraňovat až v tie-breaku a Dukla zase s brněnským Královým Polem, které porazila třikrát 3:1 po těsných průbězích. I přesto ale do bojů o medaile oba postoupili nejkratším možným způsobem, tedy 3:0 na zápasy.

Kromě již zmíněné Nikoly Kvapilové jsou dalšími oporami Severočešek americká nahrávačka Taira Robins-Hardy a dále smečařky Lucia Herdová ze Slovenska, Lucie Šulcová a Diana Frankevych z Ukrajiny a blokařky Klára Vyklická i Brazilka Thamiere de Mello a libera Lucie Kolářová s Adélou Démar.

Je zde nutné dodat, že vzhledem ke zdravotní absenci zraněného libera Michaely Pállové a pravděpodobně též univerzálky Karin Šunderlíkové by pro vékáčko bylo vyřazení Liberce ohromným úspěchem.

„Maximálně se soustředíme na první utkání, abychom do série vstoupili vítězně. Postupové šance vidím vyrovnané. Samozřejmě moc toužíme jít dál a věřím, že nás při tomto vyvrcholení sezony podpoří i fanoušci. Ti nás obrovským způsobem drželi až doteď a neměli by tedy zůstat doma ani nyní. Je mi ale samozřejmě jasné, že nezůstanou," usmál se na závěr Miroslav Čada.

Série na tři vítězné zápasy začne už v sobotu na palubovce Národního sportovního centra PV od 16 hodin.

Rozpis zápasů semifinálové série:

1. Prostějov - Liberec (30. 3., 16.00)
2. Liberec - Prostějov (2. 4., 18.00)
3. Prostějov - Liberec (5. 4., 18.00)
*4. Liberec - Prostějov (8. 4.)
*5. Prostějov - Liberec (11. 4.)

*Časy případných posledních dvou duelů budou určeny dle požadavků televize