„Jsme šťastné, že jsme to konečně zvládly, protože ten poslední krok bývá vždy nejtěžší. Navíc ve třech setech, což se nám předtím nedařilo. Teď už nám nezbývá nic jiného, než se připravovat na dalšího soupeře," usmívala se bezprostředně po konci zápasu i celé série třicetiletá nahrávačka.

A je to skutečně tak. V předchozích dvou zápasech totiž soupeřky z Olomouce dokázaly vždy stáhnout dvousetovou ztrátu, aby pak následně naprosto vyhořely v tie-breaku. A možná i tyto dva výsledky a hlavně průběhy stály za tím, že už v sobě Olomoučanky napotřetí tu potřebnou, zejména psychickou, sílu nenašly.

Michaela Nečasová (číslo 7)
Nečasová: Problém s tie-breaky? Možná strach z výhry. Příště chce do semifinále

„Něco na tom asi bude. V hlavách to určitě musely mít, když dokázaly dvakrát zvrátit už v podstatě ztracenou hru a pak padnout. Na druhou stranu to ale bylo i tím, že my jsme výborně bránily a byly jsme lepší na blocích," přemýšlí Bajusz.

Zdroj: Deník/David Kubatík

A právě tie-breaky byly tím aspektem, který utkání těchto dvou celků dělal v této sezoně specifickými. Z celkového počtu pěti zápasů na něj totiž došlo hned čtyřikrát a Olomoučankám se jej nepodařilo ovládnout ani jednou. „Nevím, čím zrovna tohle mohlo být. Zdálo se mi, jako by Olomouc vždycky trochu polevila a udělala v pátých setech řadu nevynucených chyb, kterým jsme se my naopak dokázaly vyvarovat," krčí rameny.

Začíná se za stavu 0:0

Prostějovanky už také díky nejrychlejšímu možnému konci všech čtyř čtvrtfinálových sérií vědí, kdo je bude čekat v semifinále. Bude se jednat o čtvrtý celek po základní části - Duklu Liberec. Tedy o soupeře, kterého při předminulé zlaté jízdě vyřadily v semifinále 3:1 na zápasy a v minulém ročníku s ním zase padly 0:2 v boji o bronz.

Volejbal: 3. zápas čtvrtfinále: Prostějov - Olomouc
FOTO: Hotovo. Vékáčko nedovolilo Olomouci v posledním zápase série ani set

Ani vzájemná bilance těchto dvou celků nevyznívá pro Hanačky nijak nadějně. Ze čtyř střetnutí v základní části totiž dokázaly vytěžit pouhé dva body za prohry 2:3. „Očekáváme znovu tvrdý souboj. V sezoně jsme s nimi ještě nevyhrály, ale zkusíme překvapit. Začíná se vždy za stavu 0:0 a my budeme připravené stejně, jako jsme byly připravené na Olomouc," hecuje ale Bajusz.

„Budeme muset jít do všeho úplně naplno. Kdykoli se nám nepovede přihrávka, budeme ji muset nahradit náhrou z pole a když nám nepůjde ani ta, budeme ji muset nahradit nějakou chytrou útočnou hrou. Uvidíme," dodává.

Fanoušci? Naprosto super!

O co se však už dlouhodobě prostějovské volejbalistky mohou opřít a jistě tomu tak bude i proti Severočeškám, tak to jsou fanatičtí a také velice hlasití fanoušci, kteří jistě nezaváhají ani nyní a někteří z nic se vydají na dalekou cestu. „Byli naprosto super. Viděla jsem v hledišti i taková pěkná tleskátka s naším logem, které se mi fakt líbily. Celkově musím uznat, že to byli fanoušci, kteří nás dovedli k vítězství. Moc jim za to děkujeme a doufáme, že nás budou podporovat i nadále," uzavřela spokojená Simona Bajusz.