Mátlová: Prostějov? Strašně jsme chtěly vyhrát

Olomouc - Pouhých 74 minut stačilo olomouckým volejbalistkám na to, aby ze své palubovky vyprovodily favorizovaný Prostějov potupně po třech setech. Velkou měrou se o to přičinila i olomoucká univerzálka Veronika Mátlová. „My jsme se na Prostějov vždycky dokázaly nahecovat a strašně jsme chtěly vyhrát,“ předkládá jednoduchý recept Mátlová.

16.12.2008

Veronika MátlováFoto: DENÍK/Petr Pelíšek

Ostatně hanácké derby jakousi vyhecovanost předpokládá. Najevo to dávalo v televizním utkání olomoucké i prostějovské publikum.

Vítězství v derby nakonec zůstalo v hanácké metropoli. Prostějov v zápase působil dosti bezradně.

„Je to družstvo úplně na jiné úrovni. Hrají v Lize mistryň. My se s nimi pomalu nemůžeme ani srovnávat. A to, že je porazíme, je pro nás obrovský úspěch,“ říká spokojená Mátlová.

Vysokoškolačky to zkrátka na Prostějov umí. Už v minulém zápase sahaly po vítězství, nakonec jim však po prohře 3:2 uteklo. Podařilo se až nyní. V čem byly Olomoučanky lepší?

„Myslím, že jsem dokázaly pořádně zatlačit na servis, což je taková naše zbraň. Sice to občas nevyšlo, ale ony si aspoň nedokázaly pořádně přihrát,“ hledá příčiny 183 cm vysoká hráčka.

Utkání se lámalo ve druhém setu. Prostějovanky vedly už 20:16, domácí tým se však nepoložil a vývoj otočil.

„To bylo určitě rozhodující. Kdybychom ho prohrály, tak nevím, jestli bychom to ještě zvládly vyhrát,“ přiznává Veronika Mátlová.

Ve třetím setu už domácí SK UP svého soupeře doslova drtil, místy vedl až o deset bodů. V závěru měl osm mečbolů. Proměnil ale až pátý.

„Já si myslím, že ten poslední je vždycky nejtěžší,“ usmívá se Mátlová. „Přeci jen v takovémto zápase, kdy už chce každý vyhrát a všichni to chtějí složit, je to už trošku nervóznější,“ dodává.

Ve středu čeká volejbalistky další zápas. V odvetě čtvrtfinále Českého poháru přivítají od 17 hodin pražské Střešovice. Díky jednoznačnému vítězství v Praze jim k postupu stačí jediný vyhraný set.

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Čech pod Kosířem

Cetkovský navštívil Jestřáby po vyhraném derby. Vrátí se domů?

Den po vítězství v prestižní derby s Přerovem se v kabině Jestřábů objevila zajímavá tvář.

Děti z mateřinky podpořily pejsky z útulku, nasbírali jim spoustu dobrot

V mateřské škole na Husově náměstí v Prostějově uspořádali na konci roku pěknou akci. V předvánočním čase se rozhodli podpořit opuštěné pejsky z útulku Voříšek, který sídlí v Čechách pod Kosířem.

Vylekaný chmaták a rosomáci pobláznění sněhem: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 17. ledna 2018.

Série Zubrů končí, Jestřábi poprvé slaví

Na počtvrté se dočkali. Hokejisté Prostějova dokázali poprvé v sezoně porazit v derby přerovské Zubry. Svěřenci Jiřího Vykoukala vyhráli na domácím ledě před více něž třemi tisícovkami diváků 6:4.