Ostatně hanácké derby jakousi vyhecovanost předpokládá. Najevo to dávalo v televizním utkání olomoucké i prostějovské publikum.

Vítězství v derby nakonec zůstalo v hanácké metropoli. Prostějov v zápase působil dosti bezradně.

„Je to družstvo úplně na jiné úrovni. Hrají v Lize mistryň. My se s nimi pomalu nemůžeme ani srovnávat. A to, že je porazíme, je pro nás obrovský úspěch,“ říká spokojená Mátlová.

Vysokoškolačky to zkrátka na Prostějov umí. Už v minulém zápase sahaly po vítězství, nakonec jim však po prohře 3:2 uteklo. Podařilo se až nyní. V čem byly Olomoučanky lepší?

„Myslím, že jsem dokázaly pořádně zatlačit na servis, což je taková naše zbraň. Sice to občas nevyšlo, ale ony si aspoň nedokázaly pořádně přihrát,“ hledá příčiny 183 cm vysoká hráčka.

Utkání se lámalo ve druhém setu. Prostějovanky vedly už 20:16, domácí tým se však nepoložil a vývoj otočil.

„To bylo určitě rozhodující. Kdybychom ho prohrály, tak nevím, jestli bychom to ještě zvládly vyhrát,“ přiznává Veronika Mátlová.

Ve třetím setu už domácí SK UP svého soupeře doslova drtil, místy vedl až o deset bodů. V závěru měl osm mečbolů. Proměnil ale až pátý.

„Já si myslím, že ten poslední je vždycky nejtěžší,“ usmívá se Mátlová. „Přeci jen v takovémto zápase, kdy už chce každý vyhrát a všichni to chtějí složit, je to už trošku nervóznější,“ dodává.

Ve středu čeká volejbalistky další zápas. V odvetě čtvrtfinále Českého poháru přivítají od 17 hodin pražské Střešovice. Díky jednoznačnému vítězství v Praze jim k postupu stačí jediný vyhraný set.

Martin Dostál