Vedoucí Prostějov totiž hostí druhý Olymp Praha a pátá Olomouc vyzve třetí Přerov.

Jeden z klíčových zápasů čeká olomoucké volejbalistky od 17 hodin doma s Přerovem.

Mezi oběma týmy je pětibodový rozdíl, a pokud chtějí domácí vysokoškolačky ještě zaútočit na třetí místo, musejí vyhrát.

„Pokud se chceme v tabulce posunout nahoru, musíme vyhrát," potvrzuje olomoucký trenér Jiří Teplý.

Domácí tým však čeká nadmíru těžký úkol. Vzájemná bilance z této sezony je zcela vyrovnaná, když oba soupeři na vlastní palubovce vyhráli 3:1.

„Je to padesát na padesát. Přerov je těžký soupeř, což svými výsledky potvrzuje v této sezoně," zmínil Teplý.

Přerovské volejbalistky do nadstavbové skupiny nejlepších pěti týmů vstoupily cennou výhrou 3:2 nad Frýdkem-Místkem.

„Pochvalu si každopádně zaslouží celý tým za nasazení a bojovnost. Opět se však zároveň ukázalo, že je stále na čem pracovat," řekl trenér Leopold Tuma.

Také olomoucké volejbalistky hrály tie-break. Na Olympu prohrály, ale trenéra Teplého mohl potěšit předvedený výkon.

„Z Olympu se body často vozit nebudou. Škoda, že se nám nepodařilo vyhrát. Body tak musíme získat teď doma," dodal.

V Prostějově se čeká napínavá bitva

Volejbalistky VK Agel zahájí nadstavbu proti Olympu Praha. Letošní bitvy mezi dvěma nejlepšími celky soutěže přinášely vždy napínavou podívanou.

Oba zápasy se protáhly až do páté sady, ve které se povedlo vyhrát Agelkám. V sobotním duelu by ale rády vyhrály bez nervů.

„Dva zápasy proti Olympu nám hodně ukázaly jak o soupeři, tak o nás samotných. Dobře víme, v čem spočívá největší síla pražského týmu. Stejně jako víme, co v oslabené sestavě způsobovalo nejvíc problémů nám. Z chyb je nutné se poučit a nadcházející střetnutí zvládnout lépe než ta předchozí. Každopádně se dá zase očekávat velmi kvalitní volejbal," řekl pro klubový web hlavní trenér VK Miroslav Čada.

Prostějovský tým se dává do kupy i zdravotně. Čadovi budou chybět jen libero Markéta Chlumská a nahrávačka Michaela Jelínková. Obě se léčí z operace kolene.

Proti Olympu tedy nastoupí družstvo v obdobné síle jako v semifinále Českého poháru v Přerově. Ten Agelky smetly jasně 3:0.

První prostějovská bitva v nástavbové části začne v sobotu od 17 hodin na domácí palubovce.