Trenérka Táňa Krempaská končí u volejbalistek Prostějova. Definitiva přišla včera z úst předsedy Správní rady VK Petra Chytila.

Zkušené trenérce českého národního týmu zlomilo vaz play-off. Hanačky nestačily v semifinále na v euforii hrající Olomouc. Šok a potvrzení neúspěchu následoval v sérii o třetí místo. Ani utěšující bronz totiž v Prostějově nezískaly. Radovalo se Brno.

Přitom Krempaská dokázala s novětvořícím se týmem vyhrát suverénním způsobem základní část extraligy i Český pohár, díky němuž se na Hané mohou těšit v sezoně 2008/09 z evropských pohárů.

„Paní Krempaské moc děkujeme za kvalitní práci, kterou v Prostějově za uplynulý rok odvedla. Dosáhla s týmem dvou výrazných úspěchů v podobě vítězství v Českém poháru a prvenství po základní části extraligy, ale v nejdůležitější fázi sezony nedokázala družstvo přivést k medaili z nejvyšší soutěže,“ odůvodnil Petr Chytil příčinu odvolání. „Proto jsme se rozhodli ke změně, jež by měla dát prostějovskému volejbalu nový impulz,“ věří.

Kdo bude novým impulzem? Kandidátů je více.

„Ve hře jsou tři adepti, vybrat jednoho z nich chceme do konce probíhajícího týdne,“ upřesňuje.

Nejžhavějším adeptem na uvolněný post je, trošku paradoxně již bývalý kouč Brna, Miroslav Čada, který má ve skříni bronzovou medaili z letošního play-off právě na úkor Prostějova. Zkušený trenér před pár hodinami ukončil své dlouhé dvanáctileté angažmá na lavičce Brna. Nyní vybírá mezi nabídkami z ambiciózního Prostějova a jednoho z předních ruských týmů. „Momentálně to vypadá spíš na Prostějov, jenž hodlá vybudovat na tuzemské poměry mimořádně silný tým. Pokud se dohodneme, měli bychom ve středu jednání uzavřít,“ sdělil včera Deníku Čada, který v současnosti připravuje slovenskou reprezentaci na blížící se kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy.

„Nový kouč potom sám rozhodne o složení hráčského kádru pro příští soutěžní ročník tak, aby byl kolektiv dostatečně silný ke splnění náročných cílů: vítězství v extralize i Českém poháru a prosazení se na evropské pohárové scéně,“ doplňuje Chytil.

Naopak zůstává dosavadní sportovní ředitel VK Prostějov Peter Goga, ovšem jeho pracovní náplň bude poněkud odlišná. „V současnosti řešíme, co přesně bude mít pan Goga na starosti,“ dodává Chytil. Právě vztah Gogy s Krempaskou měl údajně k harmonii daleko. Nyní je už situace u prostějovských volejbalistek částečně jasnější.