V sezoně 2008/09 prostějovské volejbalistky ještě neprohrály. Krásnou sérii tak supertým trenéra Miroslava Čady drží nejen v extralize, v Českém poháru ale hlavně v Lize mistryň.

V úterý mají jeho svěřenkyně okusit první pachuť porážky. Na Hanou k utkání 3. kola Champions League přijel ruský gigant – Dynamo Moskva.

Z prostějovského tábora shodně zaznívá: zisk jednoho setu by byl úspěch!

„Čeká nás extrémně kvalitní soupeř a možná největší favorit celé Champions League. I proti takto silnému celku se pochopitelně pokusíme uspět, ale porážka v tomto případě určitě nebude žádnou ostudou,“ je přesvědčený Čada na klubových stránkách.

„Důležité je sehrát divácky zajímavý duel a třeba urvat aspoň jeden set,“ podotkl.

Dynamo Moskva disponuje noblesním rozpočtem. Tomu odpovídá i síla jeho kádru. Co jméno to reprezentantka. Mezi největší opory patří vysoké Jekatěrina Gamová (202 cm) a Jelena Godinová (197 cm).

Za zmínku stojí i třiačtyřicetiletá chorvatská nahrávačka Irina Kirilová.

„Budeme se snažit v každém setu dostat aspoň na dvacet bodů. A zisk jedné sady by byl pro nás velkým úspěchem,“ opakuje blokařka VK Milada Spalová. „Pro nás je podstatné, abychom s jasným favoritem svedli maximálně vyrovnanou bitvu a lidem v hledišti předvedli co nejlepší volejbal.

Dopředu není nikdy nic ztracené a fanoušci se každopádně mohou těšit na to, že na vlastní oči uvidí celek nejvyšší světové úrovně,“ podotýká Čada.

Prostějov hraje Ligu mistryň zásluhou přidělené divoké karty. O její oprávněnosti Hanačky přesvědčily nejprve v Murcii, kde porazily loňského účastníka Final Four a posléze i doma Rijeku.

Oba zápasy vyhrál nováček soutěže v tiebreaku. Pokud by měly vyjít prognózy odborníků, Prostějovu postačí na postup ze základní části už jen jediná výhra.

Podobné spekulace ale zkušený kouč VK odmítá. „Já bych se ještě nechtěl po dvou utkáních pouštět do spekulací. Navíc jsme dvakrát vyhráli 3:2. Myslím, že budeme svědky dalších vyrovnaných zápasů, zejména mezi týmy Murcie, Rijeky a námi,“ předpovídá.

Miroslav Čada ví, že Hanačky mohou pouze překvapit. A nebo taky dostat pořádný výprask. Nic z toho by ale ostudou nebylo.

„Je důležité s Dynamem hrát co nejvyrovnaněji tak, aby si fandové odnesli pěkný zážitek. Pokud lidi zaplní celou halu, je celková kvalita střetnutí důležitější než konečný výsledek,“ tvrdí. „Prohrát nula tři za necelou hodinu rozhodně nechceme, i když se to samozřejmě může stát. My uděláme maximum pro to, aby takový scénář nenastal.“ Také Moskva je bez prohry.

Rusky se chtějí na čele tabulky skupina A po vzájemném utkání osamostatnit.

Šlágr začíná v hale Sportcentra v 19 hodin.