„Ano. Můžu to potvrdit. Pan Čada je trenérem prostějovských volejbalistek a bude mít volnou ruku při výběru nových hráček,“ řekl Deníku sportovní manažer Prostějova Peter Goga.

Bývalý kouč Brna odmítl vábení z Ruska, aby se pokusil s Prostějovem vyhrát extraligu, Český pohár a také uspět v konfrontaci na mezinárodní scéně. „Tyhle cíle máme. Jsme tým s vysokými ambice, takže tyto úkoly nového trenéra čekají,“ podotýká předseda Správní rady VK Petr Chytil.

Miroslav Čada po dvanácti letech opustil Brno. Strach z nesplnění očekávání ho netíží. „Teší mě, že budu u zrodu špičkového týmu. I když odejít z Brna, pro mě nebylo lehké,“ přiznává nostalgii.

Upsáním se VK Prostějov završil Čada zhruba týdenní jednání. „Když se to podařilo, tak to nijak komplikované nebylo. Ale museli jsme si vyjasnit určité věci. Názory se v něčem lišily, ovšem to je normální,“ prozradil Peter Goga.

Kolik hráček zůstane a kolik si novopečený kouč na Hanou přivede? „To je tak půl na půl,“ dodal Goga.

Informaci o uzavření kontraktu Miroslava Čady v Prostějově glosovala také již bývalá trenérka VK Táňa Krempaská. „Panu Čadovi přeji hodně štěstí a úspěchu,“ uvedla na cestě s českou reprezentací do Francie.