Jedná se o výjimečnou událost, proto jsme požádali o rozhovor kapitána posádky W&H FIGHTERS Petra Fajta a jednatele společnosti Maxe Westermanna, který je zároveň aktivním členem firemní posádky.

Vyhráli jste všechny kategorie, počítali jste s tím?
Petr Fajt: S výhrou jak na velkých dračích lodích, tak i na malých, jsme vůbec nepočítali. Byl to ale náš tajný cíl a podařilo se nám ho splnit. Navíc jsme na velkých lodích zajeli nejrychlejší časy ve všech rozjížďkách vůbec a získali tak ocenění pro nejrychlejší posádku. Jsme tedy maximálně spokojeni.
Max Westermann: Jsme šťastní, že máme úžasný tým, který dokáže zabojovat a zároveň si užít atmosféru závodu. Jsem hrdý na to, že jsem jako normální člen týmu přispěl k našemu úspěchu. Volný čas a energie, kterou jsme investovali do tréninku, se vyplatila.

Co pro vás takový úspěch znamená?
Petr Fajt: Tento úspěch je pro nás obrovskou motivací k dalším tréninkům a důkazem toho, že jsme výborně sehraná parta. Dračí lodě nejsou "pouze" o trénovanosti, ale je to souhra a týmová motivace všech závodníků v lodi. A když se to podaří, tak je to ta správná odměna pro všechny.
Max Westermann: Mohu s Petrem jen souhlasit. Samozřejmě je tvrdý trénink důležitý, ale týmový duch hraje na lodi stejně důležitou roli.

Závodů dračích lodí se účastníte pravidelně, jedná se o váš doposud největší úspěch?
Petr Fajt: Bezesporu ano. Vyhrát všechny závody, které jsme jeli a nepocítit hořkost porážky ani v jedné jízdě - to se podaří málokdy.

Plumlovská přehrada je vaší domovskou vodní plochou, těší vás triumf o to více?
Max Westermann: Před čtyřmi roky jsem tu poprvé seděl v dračí lodi. V té době v čistě soukromém FUN týmu. Tato zkušenost byla tak výjimečná, že vznikla myšlenka založit vlastní firemní tým. Proto jsem velmi potěšen, že jsme se mohli zúčastnit těchto tradičních závodů na domácí vodní ploše a vyhrát ve všech kategoriích. Chtěl bych poděkovat našemu týmu a všem, kteří nás podporovali. Jen tak dál!