Také v duelu 14. kola extraligy volejbalistek na hřišti Tatranu Střešovice si zahrála víc než dost a podílela se tak na upracovaném vítězství favorita. Prostějovský deník krátce po utkání pořídil s talentovanou plejerkou následující rozhovor.

Co na ten zápas říkáte?
Šlo o dost nervózní utkání. Po dobrém prvním setu jsme v tom druhém začaly hodně špatně a pak už se to s námi vezlo. Soupeřky se rozehrály a pro nás bylo těžké se znovu chytnout.

Čemu nakonec vděčíte za vydřenou výhru?
Zlepšené koncentraci a bojovnosti v klíčovém třetím setu, kdy jsme za stavu 15:15 s holkama udělaly šest bodů v řadě za sebou.

Nešlo o těžší zápas, než jste čekali?
My si daly za cíl vyhrát ve Střešovicích tři nula na sety, což se nám kvůli výpadku koncentrace ve druhém setu nepovedlo. Těžší to vinou tohoto zaváhání určitě bylo, protože domácí tým se chytil a hlavně vyčapal spoustu míčů v poli. My naopak při blokování skákaly na síti až zbytečně vysoko, čehož Tatran využíval k častému vytloukání bloků.

Výkon Prostějova v Praze tedy nebyl stoprocentní.
To máte pravdu. Určitě jsme si představovaly, že zahrajeme mnohem líp. Na druhou stranu takhle vybojovaná vítězství jsou mnohdy cennější než jednoznačné výhry. Ceníme si toho, jak jsme se dokázali zvednout.

Vy osobně můžete být v poslední době celkem spokojená se svým herním vytížením. Je to tak?
Jednoznačně ano. Jsem moc ráda, že teď naskakuji do zápasů častěji, a snažím se mančaftu na hřišti maximálně pomoct. Každý rád hraje co nejvíc.

Je znát, že družstvu VK k optimální formě stále něco chybí. Co to podle vás je?
Těžko říct, ale možná by pomohlo zdolat nějakého opravdu silného soupeře. Abychom nabraly potřebné sebevědomí a dostaly se do větší pohody. Za týden nás čeká domácí finále Českého poháru s Olympem Praha a zrovna tohle by mohlo být ono. Porazit Olymp a získat trofej moc chceme.