VK Modřanská neztratila v Linci ani set

Prostějov – Již šesté vítězství ve Středoevropské lize si na své konto připsaly prostějovské volejbalistky. Rakouský Linec nedělal Modřankám velké potíže, hostující hráčky zvítězily za sedmdesát minuty hry bez ztráty jediného setu.

14.11.2010

Prostějovské volejbalistkyFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

VK Modřanská nastoupila tentokrát bez Slovinky Tiny Lipicer, která si den před utkáním přivodila lehčí zranění. Na palubovce naopak nechybělo libero Markéta Chlumská, která v týdnu překonala střevní chřipku a také Veronika Hrončeková, jež se dává dohromady po výkonu kotníku.

Slovenská blokařka ale celé utkání nakonec neodehrála. Celou dobu naopak na palubovce strávila Soňa Nováková s již doléčeným prstem.

Domácí Linec, který si ve Středoevropské lize zatím připsal dvě vítězství, začal proti prostějovskému favoritu ustrašeně. Rakušanky toho v první sadě příliš nepředvedly. Držely se sice ze začátku do stavu 6:7, pak ale hostující volejbalistky utekly na desetibodový rozdíl a v první sadě bylo vymalováno.

V útoku se dařilo Ivě Bramborové, která nastoupila v základní sestavě a rozhodně nezklamala.

Druhý set se domácím povedl o poznání lépe. Linecké družstvo vedlo dokonce 16:13, když se hostujícím družstvu příliš nevedlo v obraně.

Zkušenost se ale projevila v koncovce, kdy VK Modřanská otočila z 22:23 na 25:23.

Třetí sada byla opět jen formalitou. Hostující hráčky se dostaly až do osmibodového vedení a přes pár chyb v koncovce dotáhly set bez větších problému do vítězství 25:19.

„Podali jsme průměrný výkon, neztratili jsme ale žádnou sadu, takže mohu být spokojen,“ hodnotil vystoupení svého tým trenér VK Modřanské Miroslav Čada.

Prostějovský celek se musel vypořádat s náročným cestováním. Ze severopolských Sopot musely Modřanky docestovat až do Rakouska. „Ten náročný program se na nás trochu podepsal,“ říká kouč, který formu svého týmu ladí na premiérové vystoupení v Champions League.

To přijde 25. listopadu, kdy Prostějov bude hostit Cannes. Do té doby ještě Modřanky čeká zápas Středoevropské ligy ve Splitu, které se odehraje tento pátek.

STEG Linec – Modřanská Prostějov 0:3 (-12, –23, –19)

Čas: 70 minut. Diváků: 300.

Prostějov: Nováková, Artmenko, Hrončeková, Velikiy, Bramborová, Bergrová, libero Chlumská – Tomašeková, Soares a Košická. Trenér: Miroslav Čada.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Nepropásněte! Výsledky voleb ve vaší obci, názory, podrobnosti

Emocemi a překvapeními nabitý volební víkend přinesl spoustu zajímavých změn, výsledků a reakcí. Tištěný pondělní Deník jich bude plný.

Úspěšná premiéra: Prostějovští Býci zdolali v domácím ringu Jihočechy

Prostějovští boxeři vstoupili minulou neděli do nového extraligového ročníku 2017 – 2018 v prostějovské sokolovně vítězně, zdolali tým Třeboně. O víkendu 18. – 19. listopadu budou startovat v Ústí nad Labem, o prvním prosincovém víkendu doma s Ostravou a v polovině prosince uzavřou první část soutěže v Děčíně.

Petr Sokol: Na výsledky není veselá podívaná!

Vítězství s hořkou příchutí. Dvojka krajské kandidátky ODS Petr Sokol z Prostějova do sněmovny nezasedne. Rozhodly o tom preferenční hlasy krajských voličů.