„Zápas nám jako generálka na čtvrteční vstup do Champions League vyšel. I přesto, že nám chyběla Tina Lipicer, můžeme být s výkonem spokojeni. Hra byla dobrá a výsledek samozřejmě také,“ hodnotil zápas trenér Prostějova Miroslav Čada.

Prostějovské volejbalistky měly se soupeřkami potíže především v prvním setu, kdy se Split dostal do vedení 16:14. Hostující hráčky ale odpověděly pětibodovou šňůrou a první sadu si připsaly po výsledku 25:20.

Ve druhé sadě se Chorvatky držely pouze v úvodu. Pak Hanačky zašlapaly soupeřky do palubovky, když ve druhém setu dominovaly po výsledku 25:12.

Třetí sada byla vyrovnaná do stavu 10:10. To ještě domácí hráčky věřily ve zvrat. Jejich naděje se ale rozplynuly, když Prostějovanky znovu nasadily k bodovému trháku. Poslední sada skončila výsledkem 25:18 a celý zápas pohodovou výhrou VK Modřanské 3:0.

„Dařilo se celému týmu. Nebyli jsme nuceni ani střídat,“ chválil Čada týmový výkon svého družstva, do kterého se po mistrovství světa vrátila německá blokařka Corina Ssuschke, která v Japonsku vybojovala s reprezentací své země sedmé místo. „Měli jsme trochu obavy, jestli nebude unavená, ale je v pořádku a vypadá ve formě,“ řekl prostějovský kouč na adresu německé blokařky.

VK Modřanská tak má za sebou nejdelší cestu na utkání Středoevropské ligy. Dál než do Splitu již prostějovské volejbalistky cestovat nemusejí. „Cestu tam jsme rozdělili na dvě části a přespali jsme v Karlovaci. Únava tím pádem nebyla a na výkonu to nebylo znát,“ konstatoval Čada.

Jeho svěřenkyně již netrpělivě vyhlížejí ke čtvrtečnímu podvečeru. To je bude čekat start v prestižní Champions League. V úvodním utkání hostí VK Modřanská francouzský celek Cannes. Utkání startuje ve čtvrtek v 18 hodin.

ŽOK Split – VK Modřanská Prostějov 0:3 (-20, –12, –18)

Rozhodčí: Markelj a Hrovat (Slovinsko). Čas: 65 minut.

Prostějov: Nováková, Velikiy, Artmenko, Bramborová, Bergrová, Ssuschke, libero Tomanová. Trenér: Miroslav Čada.