Jak byste zhodnotil utkání?

Všechny zápasy byly těžké, ty dva prohrané, ale i ty vítězné. Pražané mají velmi silný tým a o to je naše poměrně vysoká výhra cennější. Co jsme chtěli, to se podařilo. A jednalo se o skutečně kvalitní duely, diváci mohli být spokojeni. A přišel jich úctyhodný počet, toho si hodně považujeme!

Je uspořádání boxerského utkání v KaScentru hodně dražší než v prostějovské sokolovně?

Ani moc ne, vychází se nám vstříc a bylo, vzhledem k doprovodnému programu, i poněkud dražší vstupné. A tak bychom chtěli, přál bych si možná dvakrát za rok, zaměnit sokolovnu pro naše domácí utkání právě za zdejší prostředí.

Jak vidíte průběh prvních čtyř duelů?

Takže Kalucza s Hulievem, těžký boj od začátku do konce, ale náš Norbert přesvědčoval o veliké chuti zvítězit. Jeho soupeř také zasahoval, ale Kalucza vyhrál zaslouženě. Pro Hamo Aperjana to byla šichta. Hosté vyměnili váhy, Aperjanův soupeř Aloyan šel z čtyřiašedesátky do šedesátky a Pitra naopak. Hamo uplatnil své zkušenosti, dobře bodoval, uplatnil svou fyzičku. A to i když dlouho soutěžně neboxoval.

Mira Šerban? Bodoval i při ústupu, boxoval dobře a v závěrečném třetím kole o svém vítězství definitivně rozhodl. Jeho dnešní soupeř Štěpán Pitra je ještě mladý kluk, snažil se úctyhodně.

Robertu Bilíkovi se utkání trochu zkomplikovalo ve třetím kole, ale dvě kola jasně vyhrál. Patrik Kliment ukázal srdce, je to houževnatý chlapík, ale zkušenosti ho ještě trochu limitují..

Následovaly dvě prohry, Kocveldova a Mužíkova?

Emil Kocvelda byl limitovaný, měl zraněná záda. Bylo to na něm vidět, nebyl, jak se říká, ve své kůži. A pražský Míša Vodárek ještě neboxoval moc čistě, byly tam údery pod pas. Emil byl v prvním kole počítán, po druhém měl zraněné obočí, a to je nyní úděl toho boxování bez přileb, borci si na to musí opět zvykat. Emil končil dosti dobitý…

Honza Mužík měl v poslední době tréninkový výpadek, léčil se po zranění na motorce. Projevilo se tréninkové manko, ve třetím kole byl počítán., boxoval ale chytře. Soupeř David Hunayan má za sebou víc odboxovaných utkání a lepší tréninkové možnosti, zejména víc sparingpartnerů. Ale kdyby nebylo toho počítání a vyhrál nakonec Honza, nemohl by nikdo nic říct.

A Vasil Ducár?

David Hošek se představil jako takový zběsilým bojovník, který nehledí, kam to dává. Vasil využíval svých zkušeností, byl jsem spokojený. Minule v utkání s partnerem ze slovenské Dubnice moc nepřesvědčil a byl na mě naštvaný, že jsem hodil do ringu ručník. Ale když pak viděl utkání ze záznamu, dal mně za pravdu.

Ištván Bernath se měl utkat v supertěžké váze s Průšou a tento očekávaný duel byl hodně přitažlivý…

Vím, na našeho borce z Maďarska bylo zvědavo hodně našich fandů, minule v utkání se slovenskou Dubnicí zvítězil nad soupeřem před časovým limitem a mohli ho tak sledovat jen velmi krátce. A někteří příznivci boxu přišli třeba hlavně kvůli tonuto utkání. Ištván byl nyní na mistrovství světa, skončil v osmifinále, podlehl pozdějšímu vítězi ve své váhové kategorii. Jenže, pražský Průša má dlouhodobě zraněné rameno, nyní ještě zápěstní kůstku, a zatím do ringu vstoupit nemůže. Ale Pražané zde borce pro supertěžkou váhu přesto měli, Eliáše, ale věděli, že by neobstál. Že nedostal příležitost je myslím chyba, i pouze pár minut v takovém boji, a třeba jeho předčasné vzdání. by Eliášovi bylo v boxerském růstu prospěšné.

A ještě příští program?

Letos, koncem listopadu, jsme měli ještě absolvovat utkání v Plzni a Západočeši nás požádali o změnu. Aby se vyměnilo pořadatelství, že nebudou mít doma k dispozici prostory. A příští rok bychom pak jeli naopak do Plzně. Stále to není dořešeno a je dosti pravděpodobné se už v letošním roce boxovat ani nebude.

Autor: VLASTIMIL KADLEC