Statistiky napovídají, že Dustin je svým založením spíše dobrý backup, který by měl hlavně získávat míče pro své spoluhráče. Jaká bude jeho pravá role v týmu se však zřejmě ukáže až časem. O svoje dojmy ze začínajícího prostějovského angažmá se Dustin podělil i s Deníkem.

Rozhovor

Dustine, jak se těšíš na sezónu v Prostějově?
Určitě se těším. Přišel jsem pomoci tomuto týmu a je to pro mě výzva. Je zde hodně skvělých hráčů a moje krédo je vítězit.

Jak se vyvíjí tvoje žaludeční obtíže, které si měl po příjezdu?
Nejhorší to bylo v sobotu ihned po příletu, ale od té doby se to začalo rychle lepšit. Teď už je to dobré, i když ještě dodržuji dietní režim.

Kdo tě před přestupem do Prostějova kontaktoval?
Vše se řešilo přes mého agenta v Los Angeles. Ten mi ukázal na videu zdejší zázemí. Prostějov projevil zájem a moje volba byla jasná.

Nebylo to přeci jen těžké rozhodnutí jít do České Republiky?
Ne, ne, předtím jsem hrál v Mexiku, takže přechod sem pro mě nebyl zásadní problém. Jakožto profesionální basketbalista jsem ochoten hrát prakticky kdekoliv ve světě. Záleží na konkrétních podmínkách.

Dá se nějak porovnat úroveň mexické ligy s tou naší?
Neviděl jsem ještě tolik českých týmů, abych to mohl objektivně porovnat, ale Jižní Amerika a Evropa je obecně rozdíl. Hlavní rozdíl bych viděl v tom, že v české lize je lépe propracovaná defenzíva a hra je celkově o něco rychlejší.

Jak se ti zamlouvá zdejší kolektiv?
Moje bezprostřední dojmy jsou takové, že tady kluci drží hodně pospolu, a to i mimo palubovku. Tohle rozhodně nebylo zvykem u některých týmů, kde jsem hrál předtím. V některých případech byli hráči mezi sebou prakticky separováni a každý si hrál hlavně na sebe. V tomto smyslu jsem velmi rád, že jsem se ocitnul právě zde.

Stihl jsi už trošku poznat Prostějov?
Zatím ne, většinu času jsem strávil na hotelu, pokud jsem zrovna nebyl v hale, ale určitě se na to chystám. Obecně se mi Prostějov docela zamlouvá.

Jak ti vyhovuje jakožto rodákovi z Los Angeles zdejší klima? Není zde moc chladno?
Není to žádný extrém, nicméně ideál to není. Já jsem svým založením „dítě pláže“ a do mých oblíbených 30 ºC tomu ještě něco chybí.

Přibalil jsi si na cestu přes oceán kromě běžné bagáže i nějakou přítelkyni?
Partnerku jsem si s sebou nepřivezl. Miluju blondýnky, a teď zrovna nějakou hledám (potutelný úsměv).

Jak se ti pozdává česká kuchyně?
To bylo myslím patrné hned po mém příletu (smích – Dustin měl žaludeční problémy spojené se zvracením, poz. red.). Momentálně mám ještě kvůli předchozím obtížím dietní režim, požívám hodně vody a rýže. Časem si snad zvyknu.

Jak by jsi zhodnotil zdejší publikum?
Fanoušci v Prostějově jsou velmi aktivní a enegričtí, což je dobře. Zažil jsem i jiná působiště, kde byli podstatně tišší.

Jaké umístění v lize by jsi označil za úspěch?
Cíl číslo jedna je samozřejmě vyhrát ligu, to je přirozené.

Díky za rozhovor, ať se ti v novém působišti daří!

Osobní profil:

Výška: 206 cm, váha: 107 kg, datum narození: 30.6.1983, pozice: Pivot, národnost: USA