Bez reprezentantů Skibniewského a Landryho, který se dostal do konečné nominace Kanady na mistrovství Ameriky, ale s Ivo Krestou, který přišel na měsíční zkoušku, vstoupili do herní přípravy prostějovští Orli. Jako prvního soupeře si vybrali druholigové bundesligové Karlsruhe.

Do úterní odvety vstoupili Orli aktivně, dařili se jim doskoky a brzy vedli 19:6. Zejména v úvodu však často faulovali, přestali se jim dařit protiútoky a počet ztrát narůstal. Po první čtvrtině vedli domácí na fauly 9:2, po poločase pak 14:6. To vše spolu s nevydařenou třetí čtvrtinou vedlo k obratu skóre až na 41:48, přestože se hostům nedařila střelba trestných hodů.

Poslední čtvrtina rozhodla

Devíti body v řadě však Orli skóre otočili a v poslední čtvrtině si vytvořili až devítibodový náskok. Konečnou podobu výsledku dal v posledních vteřinách povedenou smečí oslavenec Aleš Chán. K výhře přispěl i osmi úspěšnými doskoky.

Podle trenéra Orlů Petera Bálinta se na vývoji zápasu projevila střídání, jimiž chtěl vyzkoušet co nejvíce hráčů. To vedlo k polevení výkonu a obratu skóre.

„Výsledky v přípravě mě nezajímají. Když se jeden zápas nepovede, nevadí. Zkoušeli jsme natrénované věci. S obranou jsem na osmdesát procent spokojen, útoku jsme se v tomto bloku tolik nevěnovali. Fauly patří k agresivní obraně, nic se neděje. První čtvrtinu jsme hráli velmi dobře. Pak jsme ale zaspali, ztratili koncentraci a začali se trápit,“ zhodnotil Bálint s tím, že vždy vyhraje ten, kdo udělá méně chyb.

V pátekbasketbalisté odjíždí na Memoriál Vladimíra Jasenčáka do Spišské Nové Vsi. Kromě domácího výběru se utkají i s kvalitními celky z Polska a Maďarska. Poté se od devátého do jedenáctého září zúčastní turnaje v Německu, kde se opět střetnou s Karlsruhe.

Prostějov – Karlsruhe 68:59 (21:14, 34:31, 46:48)

Sestava a body: Šležas, Veikalas 14, Zlámal, Prášil 6, Krakovič 2, Lawrence 11, Hyzy 3, Chán 16, Leško 7, Kresta 2, Dokoupil 7, Bratčenkov – Grimaldi 9, Rück 2, Miller 6, Lieser, Black 14, Kazarnowski 3, Hurst, Rössler 21, Baker 4, Fahrad
5 osobních chyb: Šležas – Baker, oba v poslední minutě
trojky: 7/16 : 5/24
trestné hody: 9/14 : 12/23
fauly: 22:18
doskoky: 36:36

Jiří Možný