Ten vytvořil tandem s kapitánem týmu Petrem Novotným, který nyní působí i v roli asistenta. Oba společně trénují i českou žákovskou reprezentaci.

„Známe se už hodně dlouho, jsme si blízcí věkově, kdysi jsme spolu boxovali v brněnském klubu Gaži, potom i v Prostějově,“ vzpomínal dvaatřicetiletý Duda pocházející z Kroměříže. Právě tam by chtěl společně s Novotným přivést Sportovní centrum mládeže z Brna a vychovávat českému boxu talenty.

Aktuálně před nimi ale stojí i velká výzva v týmu, který obhajuje domácí mistrovský titul.

„Je to pro mě srdeční záležitost. Prostějov patří mezi nejlepší kluby v České republice a navíc tu všechny znám,“ vysvětlil Duda, který se coby profesionální voják zúčastnil dvou misí v Afghánistánu.

Poznatky z války jsou ale podle něj do fungování sportovního klubu nepřenositelné. „Je to úplně jiný svět,“ říká. Přesto i na Dálném východě na box nezanevřel.

„Když jsem tam byl poprvé, tak jsem působil jako kuchař. Takže jsem měl přístup k jídlu a všichni se mnou kamarádili. Napřed jsem trénoval sám, ale pak se přidali další, takže jsem trénoval i v Afghánistánu,“ prozradil ambiciózní mladý kouč, který má za sebou na dvě stovky zápasů v ringu.

Prostějovský tým přebírá v situaci, kdy má za sebou jeden zápas. Před třemi měsíci prohráli Hanáci v ringu Nitry vysoko 14:4. Právě tým, který tvoří v podstatě kompletní slovenská reprezentace, je podle Dudy největším favoritem na celkový triumf v letos čtyřčlenné extralize.

„Nitra je skutečně obrovsky silná a funguje trochu jinak než kluby u nás. Většina jejich boxerů nechodí do práce a trénují dvakrát denně. Každopádně to utkání nebylo tak jednoznačné, jak by nasvědčoval výsledek. Doma určitě uděláme vše pro to, abychom jim to oplatili,“ slíbil nový prostějovský kouč.

Tento pikantní duel na řadu přijde až v březnu. Už v neděli na BC DTJ čeká společný výběr Děčína a Mostu.

„Víme o nich, že jsou hodně, opravdu hodně silní. Naše zápasy v Děčíně byly vždycky hodně vyrovnané, ale nakonec jsme prohrávali o bod o dva. Jejich sestava se dát poměrně dobře vyčíst z posledních zápasů a podle toho jsme se i připravovali. Chceme vyhrát, a kdyby se nám to podařilo, budeme velice spokojení,“ poznamenal Duda před zápasem na půdě týmu, který do sezony vstoupil vítězstvím nad Ústím nad Labem.

V sestavě by se chtěl opírat zejména o klíčové osobnosti posledních prostějovských úspěchů.

„V šestapadesátce to bude Shakaldaev, v šedesátce zase Aperjan. Hodně se budeme spoléhat na výkony kapitána Novotného a samozřejmě i Mirka Šerbana,“ zmínil svého kolegu z Kroměříže.

Duel Prostějova v Děčíně odstartuje v neděli ve 14 hodin.