Tenista prostějovského klubu se poprvé od roku 2013 musí vypořádat na slavném travnatém grandslamu s nevyzpytatelnou kvalifikací. První krok ale udělal hravě a italského soupeře nepustil ani do jedné brejkbolové příležitosti.

„Zahrál jsem skvělý zápas, výborně jsem podával, dobře jsem se hýbal. Když dokážu s takovým nasazením hrát dál, snad se do první stovky brzy vrátím,“ uvedl Jiří Veselý pro Tenisový svět.

Pětadvacetiletý hráč, který je aktuálně nejvýše postaveným Čechem v žebříčku ATP (108. pozice), se na přechod na travnaté kurty těšil.

Minulý týden na challengeru v Ilkley ovšem vyhrál jen jeden zápas a kvůli nutnosti startu ve wimbledonské kvalifikaci přišel o možnost obhajovat body za loňské semifinále na turnaji ATP v turecké Antalyi.

Proto si u pořadatelů londýnského grandslamu zažádal o divokou kartu do hlavní soutěže. Ti však českému hráči nevyhověli.

„Dvakrát jsem hrál ve Wimbledonu osmifinále, jednou třetí kolo. Věřil jsem, že jednu kartu dají někomu, kdo na turnaji v minulosti něco uhrál. Bohužel ale jen posunuli hranici startovní listiny,“ mrzelo Veselého.

Ten si tak účast musí vybojovat sám na kurtech v Roehamptonu. Ve druhém kole jej čeká Španěl Adrián Menéndez-Maceiras.