„Pět zápasů v řadě jsem vyhrál naposledy asi před dvěma lety, když jsem získal titul v Prostějově,“ lovil v paměti Jiří Veselý v rozhovoru s českými novináři v Londýně.

Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci a vyřazení světové pětky Zvereva se na Veselého hrnuly gratulace ze všech stran.

„Na devadesát procent zpráv po zápase se Zverevem jsem ještě ani neodepsal. Omlouvám se, ale pamatuji si, jak jsem porazil Novaka Djokoviče a snažil se všem poděkovat. Bylo to mentálně vyčerpávající,“ přiznal Veselý pro Tenisový svět.

Pochvaloval si, že se na souboj s nebezpečným Pablem Cuevasem dokázal parádně zkoncentrovat.

„Přál jsem si, abych udržel koncentraci a povedlo se mi na to navázat. Cuevas je strašně šikovný a inteligentní hráč, na trávě se výborně hýbe. Považoval jsem ho za favorita,“ prozradil hráč prostějovského klubu.

Začátek zápasu tomu také odpovídal a Cuevas ukořistil první sadu a na úvod druhé získal brejk. Pak už se misky vah začaly přesouvat na stranu Veselého, který slavil triumf 4:6, 7:6, 6:4 a 6:4.

Znovu u toho mohla být přímo jeho manželka Denisa i malá dcerka Sofie, které českému tenistovi dodávají pohodu.

https://www.instagram.com/p/BzWL1CNC0VT/

Veselý má pak ještě jeden talisman – a to přímo u sebe. Hraje totiž s prstýnkem přivázaným ke tkaničce.

„Okoukal jsem to od Andyho Murrayho a Kevina Andersona. Mám ho na tkaničce pravé boty. nad ho neztratím,“ usmál se Veselý.

Pro obhajobu loňského výsledku na Wimbledonu potřebuje zvládnout páteční souboj s nepříjemným Francouzem Benoitem Pairem.