Hráč klubu TK Agrofert Prostějov předvádí na turnaji pod Ještědem výborné výkony. Ve druhém kole Veselý vyřadil maďarský talent Zsombora Pirose 6:3, 6:1 a v osmifinále zkušeného Němce Tobiase Kamkeho rovněž hladce 6:2, 6:1.

„Utkání bylo až překvapivě rychlé, očekával jsem těžký boj. Všechno ale hrálo pro mě, vyhrával jsem důležité body,“ rekapituloval Veselý v rozhovoru pro Tenisový svět.

Ve čtvrtfinále se Veselý, který usilovně bojuje o návrat do elitní světové stovky, utká se Srbem Nikolou Milojevičem.

Jízda Pospíšila končí

Osmatřicetiletý tenisový matador a v současnosti již také trenér Jaroslav Pospíšil ve druhém kole vypadl s o dvacet let mladším Tomášem Macháčem po výsledku dvakrát 4:6.

Prostějovský rodák tak nenavázal na senzační středeční vítězství nad Italem Federicem Gaiem. „Šlo uhrát lepší výsledek. Ve druhém setu jsem měl 4:1, ale to vedení mě stálo spoustu sil. Pak mi síly došly a už to nebylo ono,“ popisoval Pospíšil souboj s talentovaným Macháčem.

Mladík z pražské Sparty po souboji s Pospíšilem zkušeného soupeře ocenil: „Bylo to šíleně těžké, Pospa hrál výborně, vůbec nekazil a hrál rychle. Velký respekt Pospovi, hrál výborně ve třiceti osmi letech. Beru si z něj velký příklad,“ prohlásil Tomáš Macháč.