Veselý se tak stal čtvrtým českým vítězem prestižního Czech Open.

Jaký pro vás byl letošní turnaj?
Musím říct, že první dvě kola byla zvláštní. Soupeře jsem pořádně neznal. Byli to spíš hráči kolem tří, čtyřstého místa, takže nebylo jednoduché proti nim hrát. Předvádí trošku pomalejší tenis než ostatní soupeři a já už na to nejsem moc zvyklý. Poradil jsem si s tím celkem v pohodě. Ve čtvrtfinále jsem porazil Kukushkina, v semifinále Radka a v sobotu i Norberta, to už byly kvalitní zápasy. Jsem rád, že jsem je fyzicky i takticky zvládl.

Jaké to bylo po stránce psychické. S očekáváním vás sledovalo domácí publikum?
Ono je to na domácí půdě trošičku těžší. Na jednu stranu mám podporu fanoušků, na tu druhou je na mě větší tlak a očekávání. Myslím si, že jsem si s tím poradil dobře. Ve čtvrtek i v pátek jsem měl nepříjemné stavy, ale vždycky jsem dokázal přidat. Vytáhnout nějaké skvělé údery, které mi zápas otočily.

Čekal jste těžší finálovou bitvu?
Ve finále jsem čekal těžké utkání. Samozřejmě vím, že Norbert hraje strašně rychle. Když mu to padá, tak hra s ním není vůbec jednoduchá. Také stíny na jedné straně kurtu nebyly moc příjemné. Pokud vám přiletí balon dvousetkilometrovou rychlostí a vy si ještě musíte po slunci zvyknout na stín, tak to není úplně jednoduché.

Co finále rozhodlo?
Rozhodlo to, že jsem Gomboše brejknul v prvním gemu. On trošičku spadnul a dostal se pod tlak. Já jsem svoje servisy dokázal třikrát obhájit. Tyto gemy byly klíčové.

Je právě zvládnutí těchto klíčových okamžiků vašim největším posunem v mužském tenise?
Já jsem vždycky nenáviděl porážky. To je jeden z faktorů, i když prohrávám, tak jsem se sebou tak znepokojený, že se pořád snažím něco vymyslet. Zlepšil jsem svou hru. S panem Navrátilem a Michalem jsme zapracovali na mých úderech, tak aby byly rychlejší a agresivnější. Klíčové potom bylo, že jsem dokázal v nepříznivých stavech přidat a soupeře přetlačit.

Jaké je zatím vaše letošní sezona?
Po turnaji v Mnichově jsem se zranil a kvůli tomu jsem vypadl i z první stovky. Z toho jsem byl nešťastný a zklamaný. Úvod sezony byl z mojí strany průměrný. Necítil jsem se dobře ani psychicky ani herně. Po zranění jsem se dokázal v Bordeaux uvolnit a poté mě neskutečně nakopl turnaj v Düsseldorfu.

Co vás čeká nyní?
Lehká oslava, opravdu jen decentní. V neděli pak odjíždím do Prahy, kde budu bojovat o další body. Potom jsem zatím v kvalifikaci na Wimbledon. Kvůli pádu z první stovky jsem se do turnaje nedostal přímo. Nyní se to ale nějak posouvá, kvůli zranění jiných hráčů. Uvidím, jestli se nakonec nedostanu rovnou. Byla by to určitá úleva.