Veselý musel ustát deset setbolů soupeře, a tak výhra 7:6 a 7:5 je pro českou hvězdu obrovskou úlevou.

„Zápas to byl strašný a já se trápil až do konce. Předvedl jsem ještě horší výkon než v prvním duelu, a to už je co říct," zlobil se Jiří Veselý sám na sebe.

Hned první set mezi Veselým a Michonem, hráčem čtvrté stovky světového žebříčku, přinesl nečekaně dramatickou podívanou.

Už v pátém gemu sebral Michon Veselému podání a neohroženě si kráčel za výhrou v první sadě.

Loňský vítěz Czech Open se ale stále snažil srovnat, to se mu podařilo v dlouhém a nervy drásajícím desátém gemu. Vzápětí se dostal český reprezentant do vedení, to mu však znovu uniklo.

Na řadu přišla zkrácená hra. Veselý ji začal bídně a prohrával 1:5. Michon měl dokonce tři setboly, ale českého hráče táhlo publikum. Pomohlo mu srovnat na 6:6 a nakonec zvítězit 8:6.

„Problém byl v hlavě. Poslední dva roky jsem byl ve finále a vím, že když budu hrát dobře, tak se tam můžu dostat znovu. Chci tak moc uspět, že mě to nějakým způsobem svazuje," prozradil Veselý.

I ve druhém setu pokračovala vyrovnaná partie. Za stavu 3:3 sebral Veselý svému protivníkovi podání, ale opět této výhody nevyužil.

Znovu tak přišel klíčový desátý gem. V něm dlouho sahal Michon po úspěchu, ale Veselý se bránil, co mu síly stačily.

Nakonec se českému reprezentantovi podařilo zvítězit a úspěch si přenesl i do závěru zápasu. Veselý tak vyhrál 7:5 a postoupil do čtvrtfinále.

„Michonova hra je nepříjemná. Hraje podobně jako já. Člověk si musí každý balon vyhrát, ale hlavně můj výkon nebyl dobrý. Já si takový zápas s tolika setboly ani nepamatuji. Pomohlo mi jen to, že Michon začal dostávat křeče do ruky," dodal Veselý.

Ve čtvrtfinále se Veselému postaví Srb Filip Krajinovič. „Hrál jsem s ním třikrát. Je to hráč solidní z obou stran, ale bekhend má horší a ani moc neběhá. Je šikovný, ale není moc rychlý. Věřím, že když předvedu svůj výkon, tak postoupím dál," doufá Veselý.

Právě Srb Krajinovič ve středu zazářil, když po setech 6:3 a 6:3 vyprovodil z kurtu turnajovou pětku Kolumbijce Santiaga Giralda.

Naopak se dařilo nasazené sedmičce Brazilci Joaovi Souzovi, který vyřadil přemožitele Radka Štěpánka Francouze Paula-Henriho Mathieuea.

Z vítězství se radoval i druhý Brazilec na turnaji Andre Ghem. Ten si došlápl na Němce Bachingera a po setech 7:6 a 6:4 postoupil do dalších bojů.

Dalším postupujícím se stal Španěl Granollers. Turnajová trojka vyřadila Kazacha Nědovjesova hladce 6:3 a 6:1.

Nejdramatičtější duel pak předvedla dvojice Ignatik – Cecchinato. Ital sice ovládl úvodní set 6:2, ale vzápětí padl 6:4. Třetí sadu si pak podmanil Bělorus a po výhře 7:5 se posouvá dál.

UniCredit Czech Open v Prostějově (antuka, dotace 106 500 eur):

dvouhra – 2. kolo:

Veselý (2-ČR) – Michon (Fr.) 7:6 (8:6), 7:5, Granollers (3-Šp.) – Nědovjesov (Kaz.) 6:3, 6:1, Krajinovič (Srb.) – Giraldo (5-Kol.) 6:3, 6:3, Souza (7-Braz.) – Mathieu (Fr.) 7:6 (7:2), 6:3, Ghem (Braz.) – Bachinger (Něm.) 7:6 (8:6), 6:4, Ignatik (Běl.) – Cecchinato (It.) 2:6, 6:4, 7:5.

čtyřhra, čtvrtfinále:

Monroe, Sitak (2-USA, N. Zél.) – Gomboš, Pavlásek 2:6, 6:4, 12:10.