Po boku sedmnáctiletého krajana Jiřího Lehečky postoupil do dnešního finále. Český pár si v semifinále poradil s favorizovaným ukrajinsko-slovenským párem Molčanov – Zelenay 4:6, 6:3 a 10:4.

„Na úvod zápasu jsme trochu nevěděli, co hrát. Soupeři jsou deblisté, kteří se delší dobu pohybují na túře a jsou sehraní. Bylo důležité je dostat do hry a do výměn, aby nebyli tolik v pohodě,“ vyprávěl Veselý.

„Od druhého setu jsme začali lépe servírovat a dostali jsme je do neklidu a postupně jsme měli čím dál víc navrch,“ popisoval zkušenější z české dvojice.

„Věděli jsme, že soupeři mají kvality, o to víc jsme se na to soustředili a museli předvést lepší tenis než v předchozím zápase,“ řekl Lehečka po cenném vítězství v supertiebreaku.

V pátečním odpoledním finále na český pár čeká rakousko-slovenská dvojice Oswald – Polášek.

RUUDA PROVĚŘÍ ANDUJAR

V semifinále dvouhry se představí Maďar Attila Balázs proti překvapení turnaje Peteru Torebkovi z Německa. První nasazený hráč turnaje Casper Ruud poměří síly se zkušeným Španělem Pablem Andújarem.

Čtvrteční výsledky:

Dvouhra, čtvrtfinále: Ruud (1-Nor.) – Gaio (10-It.) 6:3, 1:6, 6:4, Andújar (3-Šp.) – Hassan (Něm.) 6:0, 6:2, Balázs (11-Maď.) – Zapata Miralles (Šp.) 6:4, 5:7, 6:4, Torebko (Něm.) – Arevalo (Sal.) 6:3, 6:7 (2), 7:6 (3)

Čtyřhra, semifinále: Oswald, Polášek (Rak., SR) – Arevalo, Reyes-Varela (1-Sal., Mex.) 6:4, 6:4, Lehečka, Veselý (2-ČR) – Molčanov, Zelenay (2-Ukr., SR) 4:6, 6:3, 10:4

Páteční program:

Centr, 11.00

Balázs – Torebko

Ruud – Andújar

Oswald, Polášek – Lehečka, Veselý